На Полтавщині археологи знайшли найбільшу золоту знахідку скіфської доби на Лівобережній Україні
Співробітники музею археології і етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна разом з представниками заповідника «Більськ» під час проведення археологічних розкопок Більського городища у Полтавській області натрапили на унікальні знахідки. Про це повідомляє місцеве інтернет-видання «Полтавщина».
Як пише видання, в похованні знайшли близько 30 золотих виробів. Серед них є бляшка із зображенням гірського козла, бляшка з квітами на жіночий одяг, підвіска, голка. Знахідки в кургані належать до одного із перших поховань Більського городища.
Cкіфська бляшка із зображенням гірського козла Фото «Полтавщина»
Також археологи знайшли бронзове вістря стріли пелопонеського типу, цілий глиняний посуд і великі уламки ліпного посуду. Знайшли зуб людини, який відправлять на ДНК-дослідження, щоб встановити стать людини, її вік. Знахідки археологи датують VII століттям до нашої ери.
За словами археологів, курган вже був неодноразово розграбований.
У 2016 році виповнюється 110 років з початку археологічних розкопок Більського городища. За словами директора заповідника «Більськ» Ігоря Короста, за всі ці роки не було знайдено стільки золотих виробів, скільки в дослідженому кургані.
Знахідки поки будуть зберігатися у музеї археології і етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна.