На Полтавщині археологи знайшли найбільшу золоту знахідку скіфської доби на Лівобережній Україні

СуспільствоАндрій Стець, 29 липня 201617440
Знахідки археологи датують VII століттям до нашої ери

Співробітники музею археології і етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна разом з представниками заповідника «Більськ» під час проведення археологічних розкопок Більського городища у Полтавській області натрапили на унікальні знахідки. Про це повідомляє місцеве інтернет-видання «Полтавщина».

Як пише видання, в похованні знайшли близько 30 золотих виробів. Серед них є бляшка із зображенням гірського козла, бляшка з квітами на жіночий одяг, підвіска, голка. Знахідки в кургані належать до одного із перших поховань Більського городища.

Cкіфська бляшка із зображенням гірського козла Фото «Полтавщина»

Також археологи знайшли бронзове вістря стріли пелопонеського типу, цілий глиняний посуд і великі уламки ліпного посуду. Знайшли зуб людини, який відправлять на ДНК-дослідження, щоб встановити стать людини, її вік. Знахідки археологи датують VII століттям до нашої ери.

Відео Телеканал Лтава

За словами археологів, курган вже був неодноразово розграбований.

У 2016 році виповнюється 110 років з початку археологічних розкопок Більського городища. За словами директора заповідника «Більськ» Ігоря Короста, за всі ці роки не було знайдено стільки золотих виробів, скільки в дослідженому кургані.

Знахідки поки будуть зберігатися у музеї археології і етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук