На шахті «Степова» не згідні з висновками уряду щодо причин вибуху
Вибух забрав життя вісьмох гірників
Віце-прем'єр-міністр України заявив, що трагедія сталася через нехтування технікою безпеки та охороною праці. Натомість у «Львіввугіллі» заявляють, жодних офіційних результатів розслідування не отримали, а сама комісія ще працює. Відтак заяву урядника вважають передчасною.
Трагедію на шахті «Степова» спровокувала низка грубих порушень. Про це на останньому засідані уряду заявив віце-прем'єр України Геннадій Зубко. Це і відсутність дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, й використання обладнання, з яким узагалі не можна було працювати у шахті, а ще провітрювання, утричі менше від норми, і врешті – збій у роботі автоматики, яка мала зафіксувати небезпеку і попередити про неї гірників.
«Була порушеня схема, яка була затверджена держпраці, про провітрювання шахти і таким чином замість 473 кубів повітря на шахту поступало всього 156. Не спряцювала система УТАС, а також система АГК, яка повинна була не тільки попередити, але й вимкнути енергозабезпечення цієї шахти», – сказав віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко.
Понад те, упроводж місяця до трагедії, – каже урядовець, – ці системи давали збої більше двадцяти разів. Водночас, у Червонограді на заяву Зубка наразі не відповіли .
Збираючись ша шахту, журналісти контактували з керівником «Львіввугілля». Андрій Дяченко зараз на лікарняному, але запевняє: висновків комісії ще не бачив, а коментувати заяву віце-прем'єра не буде.
За півтора місяця після трагедії, на «Степовій» досі ліквідовують наслідки вибуху. Видобутку не ведуть, – запевняє керівництво. Втім, без офіційного погодження від «Львіввугілля» на шахту не впускають. Директора на місці ми не застали, лише його заступника з господарських питань.
«Не може не працювати система вентиляції, як в шахті може не працювати система вентиляції. –Міністр говорить, що там недостатня була вентиляція? Міністр, йому з Києва може видніше, я не знаю як», – сказав чоловік.
Так само не згідний із заявою Зубка й голова профсліки гірників Олег Турчин. Щоправда, й він від офіційних коментарів - відмовився.
«В бюджет на охорону праці не виділялося ні копійки. За скільки років я живу і працюю такого ще не було, і коментувати, що там не працювала ситема захисту, так не можна. Вона працювала і працює, тільки треба розібратись на місці», – розповів голова територіальної профспілки вугільників Олег Турчин.
Натомість родичі загиблих гірників переконані: керівництво шахти не мало права ризикувати життям їхніх найдорожчих навіть у ситуації критичного недофінансування. Пані Берюта сама багато років працювала на шахті, а у трагедії на «Степовій» втратила сина.
«Ну нема прощення тому, що не можна на цьому економити. Це зайти в ту шахту, хай би вони самі зайшли в ту шахту в той час, коли вентилятор працює на таку потужність. І хай би вони спробували цим дихати. І фізично працювати. Це ж вони виходили, в них вже там були запаморочення», – сказала мати загиблого гірника Берюта Клак.
Тим часом, офіційні висновки розслідування, як заявили у профспілці, мали були ще 6 квітня, але наразі їх нема.