На сміттєзвалищі у Миколаєві збудують сортувальну лінію за 14 млн
В урочищі «Гроби» біля Миколаєва Львівської області побудують полігон твердих побутових відходів, де буде сортувальна лінія і сміттєзвалище. Вартість проекту – 14 млн грн. Роботи виконуватиме ТзОВ «А.ОМЕГА».
Про це повідомляє видання Наші гроші.Львів з посиланням «Вісник державних закупівель».
У коментарі ZAXID.NET в. о. директора Миколаївського комунального підприємства «Житлово-комунальне управління» Уляна Міськів розповіла, що сортувальну лінію будують на місці старого сміттєзвалища. Сміття вивозитимуть з Миколаєва. «Хоча, до прикладу, є ОСББ, яке розміщене в селі біля міста, але ще належить до Миколаєва. Також ми маємо укладені договори із заправками біля міста. У нас є ліміти на вивіз сміття, і ми їх не будемо збільшувати. Сортувальна лінія передбачена на ту кількість сміття, яку вивозили», - зазначила вона.
За її словами, на цей рік з державного бюджету виділили 9 мільйонів, які повинні освоїти до кінця року. Уляна Міськів додала, що жодних заперечень у місцевих мешканців щодо будівництва сортувальної лінії немає.
«Пластикові пляшки, побутові відходи, метал сортуватимуться і ми будемо укладати угоди з заводами, які забиратимуть для переробки», - розповіла вона. За її словами, кошти надходитимуть до міського бюджету.
Тендер на будівництва полігону побутових відходів оголосили у серпні цього року. Участь взяли приватне підприємство «Монтажник» і ТзОВ «А.ОМЕГА». Збудувати сортувальну лінію повинні до грудня 2014 року. Уляна Міськів розповіла, що із ТзОВ «А.ОМЕГА» вже підписано договір.
За інформацією з відкритих джерел, керівник підприємства, що виграло тендер, Мартин Буфан був депутатом Миколаївської районної ради у 2006-2010 р.р. від ВО «Батьківщини».
Нагадаємо, на Львівщині досі шукають територію для розміщення львівського сміттєзвалища. На засіданні Львівської облради 17 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий сказав, що зараз розглядають три ділянки: дві у Миколаївському районі, зокрема у Новому Роздолі, а також у Городоцькому районі.
Раніше у Львівській облдержадміністрації називали сім ділянок, де можна було б розмістити полігон твердих побутових відходів, а також технологічний комплекс утилізації сміття. Однак назвати місце знаходження цих ділянок чиновники відмовились.
Додамо, за попередніми оцінками для закриття і рекультивації території Грибовицького сміттєзвалища потрібно 302 млн грн і 10 років.