На відселення мешканців Солотвино на Закарпатті зарезервували 40 га землі
На Закарпатті зарезервували 40 гектарів землі для можливого переселення людей зі зсувних зон Солотвина, що на Тячівщині. Наразі чекають висновку вчених щодо масштабів ймовірних карстових провалів.
За попередніми висновками фахівців, нині у зоні ризику у Солотвино опинилися 292 житлових будинків, шкіл, лікарень і сільських комунікацій. Торік, через аварійний стан було закрито підземні відділення алергологічної лікарні. У цьому році нова прірва ледь не поглинула сільську електропідстанцію, повідомляє «Німецька хвиля».
Провалюватися під землю Солотвино почало десять років тому. Але відтоді солекопальня зупинилась і прісну воду з відпрацьованих горизонтів перестали відкачувати, ситуація вийшла з-під контролю. Вода постійно розмиває соляний купол, від чого утворюються нові карстові провали.
Перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Бушко повідомив, що на виїзному засіданні надзвичайної комісії пообіцяли розробити державну програму з порятунку селища. «Саме в рамках цієї програми і була зарезервована земля», — зазначив він.
40 гектарів виділили між селами Солотвино та Апша. Також, за словами І.Бушка, влада вже взялася за проектування нових комунікацій.
Збільшення площі карстових проваль на солеруднику смт Солотвино Тячівського району Закарпатської області загрожує перерости у техногенну катастрофу. Про це йшлося під час виїзного засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася вчора, 27 січня, під головуванням міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги.
Нагадаємо, міністр МНС Віктор Балога переконаний, що збільшення площі карстових проваль на солеруднику смт Солотвино загрожує перерости у техногенну катастрофу.
У зоні впливу інтенсивних геологічних процесів опинилися 292 житлові будинки, де мешкають 1200 осіб. Під загрозою - дві школи, міська лікарня і поліклініка та інші об’єкти інфраструктури. Крім того, наприкінці минулого року утворилося нове провалля, об’єм якого сягнув 3 тис. куб. метрів. Край прірви наблизився до центральної розподільчої електростанції. Її руйнування призведе до припинення водопостачання, водовідведення та порушення нормальних умов життєдіяльності понад 7,5 тис. мешканців.
Видобуток солі на родовищі здійснюється понад 200 років. За період експлуатації побудовано 9 шахт, 7 з яких ліквідовано шляхом затоплення, а дві використовуються з 2007 року. Збільшення притоку води до гірничих виробок шахт зумовило припинення функціонування Української алергологічної лікарні та призупинку лікування алергологічних хворих. Активізація карстових процесів та території шахтних виробок створює загрозу навколишньому середовищу, життю і здоров’ю людей.
Події на ДП "Солотвинський солерудник" визнано надзвичайною ситуацією державного рівня.