На виробництво ліків для хворих на гемофілію уряд виділить 30 млн грн
Уряд готовий виділити 30 млн грн на вітчизняне виробництво медичних препаратів високоочищених білків для хворих на гемофілію.
Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров під час загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна», присвяченої 20-ій річниці Незалежності України.
«Я вам гроші на ці потреби дам, якщо це буде коштувати близько 30 млн грн, і ми зможемо на все життя закрити себе від імпорту препаратів для гемофілії», - зазначив Микола Азаров під час спілкування з одним з розробників таких ліків академіком НАН України Сергієм Комісаренком.
Науковець зазначив, що в НАНУ розроблено технологію отримання високоочищених білків системи згортання крові для хворих на гемофілію А і В. При цьому він додав, що зараз в Україні виробляють схожі медичні препарати, але вони низькоочищені і тому малоефективні, через що Україна імпортує значну частину ліків для хворих на гемофілію, повідомили в Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
Своєю чергою Микола Азаров не виключив, що у подальшому для виробництва високоякісних вітчизняних ліків для хворих на гемофілію будуть застосовані методи приватного і державного партнерства.
«Є механізми приватного і державного партнерства: частину – ми допоможемо грошима, частину внесе інвестор», - зазначив прем’єр.
За даними МОЗ, гемофілія - невиліковна хвороба, яка передається спадковим шляхом. Хвороба характеризується порушенням згортання крові і проявляється у частих крововиливах у суглоби, м'язи і внутрішні органи. Крововилив у життєво важливі органи може привести до смерті хворого, а часті крововиливи в суглоби приводять до їх незворотних руйнувань і ранньої інвалідності.
Хворі на гемофілію протягом усього життя повинні бути забезпечені повноцінною трансфузійною терапією (переливання крові. - Ред.), об'єм та тривалість якої залежить від тяжкості захворювання.
Для лікування і профілактики кровотеч та крововиливів при гемофілії та хворобі Віллебранда в Україні застосовуються препарати низького ступеня очищення: кріопреципітат і свіжозаморожена плазма. З 2004 року почали закуповуватись імпортні високоочищені плазмові препарати. Та забезпечення цими препаратами перебуває на низькому ступені.