На Волині до Дня перемоги відкрито оновлений музей партизанської слави
7 травня в урочищі Лопатень Ківерцівського району Волині відбулося відкриття оновленого музею партизанської слави. Участь в урочистостях взяв голова облдержадміністрації Микола Романюк, представники облради, Ківерцівської РДА, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники партизанського руху, громадськість краю, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі голови Волинської ОДА.
Заходи розпочалися з естафети школярів, які передавали символічний вогонь меморіалу Слави м. Ківерці в урочище Лопатень. Опісля відбулося покладання вінків та квітів до обеліску Слави. Згодом розпочався урочистий мітинг. Голова облдержадміністрації Микола Романюк, виступаючи, особливо подякував ветеранам за їхній героїчний подвиг: "Напередодні великого свята, Дня перемоги, я вітаю ветеранів Великої Вітчизняної війни. Події 1941-1945 років - страшний урок історії, який ми маємо завжди пам’ятати. 9 травня - священна дата для всіх, хто поважає пам’ять людей, які поклали своє життя за батьківщину. Сьогодні наша мета - зберегти пам’ять про ті жорстокі сторінки історії. І саме напередодні такого великого свята ми відкриваємо Музей партизанської слави".
"Незмінною залишається історія, написана кров’ю і потом старших поколінь. І той, хто не знає її або намагається переписати, викривити, - не має вітчизни, не є патріотом", - наголосив М. Романюк.
"Народ, особливо молоде покоління, мають знати правду про минуле, вшановувати своїх героїв, загиблих і живих, які не об’єднувалися в тилу у ворога у партизанські загони і підпільні організації і ставали на смертний бій з окупантами", - підкреслив голова облдержадміністрації.
Присутні на мітингу ветерани поділилися спогадами про буремні роки війни.
Потому відбувся огляд експозиції музею партизанської слави. Всі охочі мали змогу скуштувати партизанського кулешу.
Відкриття меморіального комплексу "Партизанська слава" з пам’ятником, музеєм, відновленими партизанськими землянками відбулося в урочищі Лопатень 1967 року на місці стоянки у жовтні-листопаді 1943 року спецзагону "Переможці" Героя Радянського Союзу Д. М. Медведєва. Автор проекту комплексу - народний художник України, скульптор Я. Чайка.
За 6 кілометрів на північ від села Берестяне 1943 року також розміщувався табір партизанського загону, яким командував Г. В. Балицький, а поруч дислокувався табір спецзагону "Мисливці" (спецзагони підпорядковувалися МДБ СРСР м. Москва), а загін Балицького, як і все з’єднання О. Ф. Федорова, - українському республіканському штабу партизанського руху у Києві.
Реконструкцію музею розпочато 2007 року. На його базі створено також музей волинського лісу, відкриття якого відбулося 2008 року.
Кошти на оновлення експозиції музею партизанської слави були виділені обласною радою на суму 30 тис. грн.