На Волині розкопали поселення доби енеоліту
На Волині під час розкопок багатошарового поселення доби енеоліту, бронзи, ранньозалізного віку, давньоруського та пізньосередньовічного періоду у м. Луцьку по вулиці Зарічній, на території колишнього села Черчиці археологи знайшли пам’ятки відразу кількох епох.
Відтак під час проведення досліджень виявлено одну споруду давньоруського часу ХІІ - першої половини ХІІІ ст., колекцію фрагментів кераміки пізньої бронзи - раннього залізного віку (зокрема розвали посуду лужицької культури), давньоруського часу та пізнього середньовіччя, повідомили ZAXID.NET у прес-службі ДП «Волинські старожитності».
Як зазначають археологи, поселення на Черницях раніше в літературі не було відоме, його виявили під час проведення наукової археологічної експертизи на ділянці, відведеній під забудову.
Дослідження проводилося на всій території ділянки трьома траншеями по лінії північ-південь розмірами 25х1 м і глибиною 0,7 м, 23х1 м і глибиною 0,6 м, 14х1 м і глибиною 0,45 м. Ділянка, відведена під забудову займає межу багатошарового поселення, тому було закладено невеликий розкоп (розмірами 8х6 м) у її південно-східній частині.
Багатошарове поселення є перспективним для подальших рятівних археологічних досліджень.
Довідка: село Черчиці вже в епоху середньовіччя відоме за джерелами як приміський посад Луцька. До складу міста приєднане у 1959 році.
Черчиці розбудовувались вздовж високих корінних берегів річок Стир та Омелянівки. І сьогодні серед існуючої забудови збереглися сліди поселень від епохи енеоліту до часів пізнього середньовіччя. Останні особливо «привабливі» для сучасних «чорних» археологів. Рятівні ж дослідження на території поселень експедиція ДП «Волинські старожитності» проводять лише другий рік.