На Закарпатті через обмороження загинуло двоє людей
Тільки за останні три доби на Закарпатті через переохолодження у Виноградівському районі загинуло двоє людей. Також відомо про випадки обморожень у Берегівському та Ужгородському районах, - повідомили ZAXID.NET в ЦП ГУ МНСУ в Закарпатській області 12 січня.
В обласному управлінні МНС застерігають, як уникнути обмороження і нагадують, що слід робити, якщо воно вже сталося.
По-перше, треба скоротити до мінімуму перебування на морозі. Особливо це стосується людей, що страждають на судинні захворювання або цукровий діабет. Не варто одягати затісний одяг та взуття, оскільки це сприяє зменшенню кровообігу та швидкому замерзанню.
Традиційне переконання про можливість зігрівання алкогольними напоями є хибним, нагадують рятувальники. Зігріваючий ефект алкоголю є дуже короткотривалим, більше того, потім наступає зворотна реакція - внаслідок розширення судин організм починає швидко втрачати тепло та мерзнути.
Найчастіше трапляються обмороження кінцівок (рук, ніг) та відкритих ділянок тіла (обличчя, вуха, ніс). В МНС нагадують, що охолодження організму настає вже при температурі +3-4 °С, а обмороження може викликати навіть температура -3-4 °С. Швидкому обмороженню сприяє й висока вологість повітря. При першій ознаці обмороження - почервонінні (перший ступінь обмороження) слід якомога швидше дістатися теплого приміщення, щоб відігрітися. До ділянок, що замерзли можна застосовувати масаж.
Якщо ж виявлено блідість та втрату чутливості кінцівок (ознаки обмороження другого-четвертого ступеня), негайно необхідна допомога медиків.
До приїзду лікарів постраждалого можна відігрівати за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33-34 градусів. Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, або якщо постраждалого транспортують до медичних закладів самотужки, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу пов’язку.
Не можна зігрівати кінцівки одразу за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) - різкі перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні - швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання, нагадують в ГУ МНСУ в Закарпатській області..