На Закарпатті можуть провалитись під землю майже 300 житлових будинків
Різке збільшення притоку підземних вод та активний розвиток техногенного карсту призвели до суттєвого погіршення навколишнього середовища та порушення безпеки промислових і житлових об’єктів смт. Солотвино. Про це 9 грудня повідомив директор Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС Василь Квашук під час брифінгу. Він зазначив, що міністр МНС Віктор Балога вже звернувся з пропозиціями до Уряду України з метою термінового вирішення ситуації.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі МНС, на цей момент затоплено шахту №9 та відбувається некерований процес затоплення гірничих виробок шахти №8. Орієнтовні збитки внаслідок погіршення гідрологічної ситуації та припинення роботи шахт, складають понад 140 млн грн. Внаслідок втрати підземних відділень лікарень не отримали лікування понад 5 тисяч хворих.
Лише за останній квартал об’єм карстових провалів збільшився на 38%. Технічні і матеріальні ресурси, необхідні для їх засипки та рекультивації землі, оцінюються в 198 млн. грн.
У зоні можливих просідань та деформації земної поверхні розташовано 292 будинки, в яких проживає 1255 мешканців селища. В зоні ризику також об’єкти інфраструктури Солотвино – 2 школи, дитячі садочки, лікарня, поліклініка, водоканал, лінії електромереж, газопроводу та ділянки доріг. Розмір очікуваних збитків внаслідок провалів на зазначеній території може скласти 184,3 млн. грн.
З метою недопущення техногенної катастрофи у Солотвино, міністр МНС Віктор Балога звернувся з пропозиціями до прем’єр-міністра України Миколи Азарова терміново провести міжвідомчу науково-екологічну нараду з питань подальшого використання соляних ресурсів Солотвинського рудника.
Солотвинський солерудник – унікальне родовище, гірничі виробки якого використовувались для лікування хворих на бронхіальну астму. На 300-метровій глибині у шахтах солерудника щороку лікувалися десятки тисяч хворих. Солотвинський солерудник по праву вважається кращим в Європі, за висновками міжнародних консиліумів, оздоровлення тут найефективніше.
Упродовж 1998-2007 років експлуатація гірничих виробок на ДП "Солотвинський солерудник" здійснювалась в аварійному режимі. З 2007 року видобувні роботи фактично призупинено.
Нагадаємо, Закарпаття підтопило.