На Житомирщині в благополучної сім'ї вегетаріанців забрали трьох дітей до притулку
У селі Буки на території Тетерівської територіальної громади, що на Житомирщині, у благополучної сім'ї відібрали трьох дітей і помістили їх в притулок. Про це пише місцевий сайт «Житомир-Онлайн».
Як повідомляється, подружжя Олени Батенькової та Дмитра Шевелюка спеціально переїхало у село, щоб вести здоровий спосіб життя та максимально зблизитися з природою. Також подружжя не вживає м'ясного та алкоголю.
Чоловік – військовий пенсіонер, займається цілительством і йогою. Його дружина, яка має диплом педагога з відзнакою, майструє обереги, виховує трьох дітей.
Однак, трьох дітей подружжя – 11-річну Богдану, 7-річну Ангеліну та 4-річного Лева – помістили до Житомирського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім».
Причиною цього стало розпорядження голови Тетерівської сільради Валентини Ільницької, яке вона ухвалила після того, як односельчани Батенькової-Шевелюка звернулися до неї зі скаргами на те, що діти з цієї сім'ї тиняються вулицями села та просять милостиню і їжу.
«Мама повинна бути мамою, щоб діти не бродяжничали по селу і не просили їсти. Неможливо зайти в Буки! Всі говорять: «Робіть щось з мамою цією!» Ми викликали її на виконком, працювали з нею півтора року», – розповіла Ільницька.
За її словами, з Батеньковою неодноразово проводились розмови щодо того, щоб віддати дітей до дитсадка, однак та відмовилась, посилаючись на те, що у дітей особливе харчування.
«Хоча старша дівчинка приходить в школу, щоб наїстися там. І ви після цього питаєте, чому я вилучила? Я їй дала шанс на 4 місяці, щоб вона виправилася. Я не позбавила її батьківських прав – таких повноважень у мене немає… Ми живемо в суспільстві і повинні виховувати так, як суспільство диктує, а не так, як мама хоче. Вона кидає дітей і йде на цілий день. Нехай сидить вдома і дивиться за дітьми!», – зазначає голова сільради.
Водночас, за словами самої Валентини Ільницької, в окрузі є щонайменше 13 неблагополучних сімей, у яких батьки-алкоголіки, але дітей у них не відбирають.
Самі ж діти в розмові з журналістами місцевого тижневика «Субота» спростовують твердження про те, що їх вдома погано годують і хочуть покинути притулок.
«Ми хочемо жити вдома з батьками. Тут [у притулку] матюкаються, курять і ще тут не так часто випускають на вулицю і не можна ходити, де захочеш. А ще я сумую за своїми звірами. У мене вдома є морська свинка і кошеня», – розповіла старша дочка.
Сусіди родини лише посилалися на чутки, що начебто діти просити в когось їсти. Найбільше односельчан обурило те, що діти самі ходять на річку та навіть їздили самостійно до Житомира.
Батьки кажуть, що не намагуються надмірно контролювати дітей, та пояснюють такий крок місцевої влади реакцією на свою незвичайність.
За словами психологів центру, у який помістили дітей, розвиток дітей відповідає їхньому віку. Вони контактні, комунікабельні, відкриті та швидко адаптувалися до нових умов.
У службі у справах дітей Житомирської облдержадміністрації довірилися голові сільради та зазначили, що пішли на такий радикальний крок по відношенню до дітей Батенькова-Шевелюк, бо була загроза здоров'ю і життю дітей. Водночас із самими батьками дітей представники служби так і не бачились. Наразі справа щодо опіки над дітьми перебуває у суді.