На Жовківщині екоінспекція виявила відходи невідомого походження
У двох селах неподалік Жовкви виявили розкидані відходи невідомого походження. Держекоінспекція у Львівській області провела перевірку, зразки невідомих речовин відібрали на експертизу. Фермер, який орендує ці землі, запевняє, ще це органічні добрива, які не становлять шкоди.
Біля села Нова Скварява виявили невідомі желеподібні відходи, які висипані на полі.
«На відрізку дороги між селами Нова Скварява та Стара Скварява на узбіччі шириною 5 м та довжиною близько 1 км виявлено розкидані відходи желеподібного стану», ‒ повідомляє Держекоінспеція. Її фахівці відібрали проби ґрунту на експертизу.
Підприємець, який орендує ці землі у Староскварявській сільській раді Богдан Стадницький, керівник приватного сільськогосподарського підприємства «Богдан» розповів ZAXID.NET, що розкидані на полі речовини є органікою, яка є добривом і безпечна для екології. Натомість у нього викликало здивування, що перевірка була здійснена без його відома і без його участі.
«Могли б долучити до перевірки і представника підприємства. Раніше вже також була перевірка, яка брала проби ґрунту. І тоді, і тепер я про це довідуюся від сторонніх людей», ‒ зазначив Богдан Стадницький.
PR-менеджер «Компанії Ензим» Заріна Акопянц також підтвердила, що органічне добриво сертифіковане Міністерством охорони навколишнього природного середовища.
«Ми співпрацюємо з фермерськими господарствами і можемо гарантувати, що продукт не несе жодної загрози ні для людей, ні для землі, адже є органічним добривом», ‒ уточнила Заріна Акопянц.
Держекоінспеція відібрала проби ґрунту для проведення лабораторних досліджень.
P.S. 20 липня екологічна інспекція повідомила, що окремі показники є перевищені. Зокрема, нітрати – в 7,8 раза, фосфор у перерахунку на п’ятиоксид фосфору Р2О5 – в 1,9 раза. Водневий показник рН (водна витяжка) – 6,88 од.рН. Тим часом перевищень вмісту важких металів, амонію перевірка не виявила.
«Можна вважати, що дана речовина дійсно відноситься до мінерального комплексного добрива, яке використовується у сільському господарстві та не несе загрози забруднення для навколишнього природного середовища», ‒ підсумувала Держекоінспекція у Львівській області.