НАБУ звинуватило Венедіктову у маніпуляції щодо справи про хабарництво Юрченка
Генпрокурорка раніше заявила, що у неї немає достатньо доказів, аби вручити підозру нардепу від «Слуги народу»
Національне антикорупційне бюро звинуватило генеральну прокурорку Ірину Венедіктову в маніпуляції під час її виступу у Верховній Раді, де вона заявила, що в Офісу генпрокурора немає доказів для вручення підозри народному депутату від «Слуги народу» Олександру Юрченку через ймовірне хабарництво.
НАБУ заперечило слова Ірини Венедіктової, яка 15 вересня заявила під час виступу у парламенті, що у неї немає достатньо доказів, аби відкрити справу проти Юрченка. Тоді вона відзначила, що матеріали, які їм направило НАБУ, не містять інформації про використання службового становища нардепом задля незаконного заволодіння коштами, як і не містить самих відомостей про корупцію.
«Матеріали, надані ОГП, містили, з-поміж іншого, розсекречені протоколи здійснених НСРД, відповідно до яких народний депутат під час зустрічі із детективом «під прикриттям» повідомив, що необхідною умовою для внесення запропонованих правок та пропозицій до законопроєкту є надання йому неправомірної вигоди у сумі та у спосіб, що будуть окремо повідомлені його помічником. Помічник, дійсно, повідомив про те, що внесення правок буде коштувати 13 тис. доларів США», – йдеться в опублікованій 16 вересня заяві НАБУ.
Вони також відзначили, що помічник нардепа, згідно із матеріалами, дійсно повідомив про ціну 13 тис. доларів за внесені правки у законопроект. Окрім цього, 3 серпня народний депутат Юрченко вніс до законопроекту потрібні пропозиції.
НАБУ додало, що депутат також зустрічався із детективом НАБУ, якому заявив, що для подальшого ухвалення правок профільним комітетом Верховної Ради заявнику потрібно заплатити ще 200 тис. доларів.
Нагадаємо, що 15 вересня НАБУ оприлюднило докази хабарництва нардепа «Слуги народу» Олександра Юрченка. За їхніми даними, він отримував хабарі за зміну екологічного законодавства. 10 вересня детективи НАБУ прибули в офіс Венедіктової, щоб внести відомості у ЄРДР і підписати дозвіл про проведення слідчих дій щодо Юрченка. Також вони надали проект повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження. Однак після шести годин в офісі Венедіктової керівник департаменту Офісу генпрокурора повідомив, що «не вбачає достатніх підстав для доповіді Генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей щодо можливого вчинення кримінального правопорушення народним депутатом до ЄРДР».
Після цього відбулася нарада за участю Венедіктової, але за її підсумками рішення про підозру та внесення відомостей до ЄРДР так і не прийняли. При цьому неофіційному помічнику Юрченка Івану Фіщенку про підозру повідомили. Увечері 15 вересня суд взяв його під варту з правом вийти під заставу в 1 млн грн.
На засіданні парламенту Венедіктова 15 вересня заявила, що наразі немає підстав для оголошення підозри нардепу від «Слуги народу» Олександру Юрченку. За її словами, єдиною доведеною обставиною причетності Юрченка до хабарництва є «факт обговорення внесення змін до законодавства, прийняття підготовлених заявником пропозицій у закон, обіцянка нардепа передати їх на опрацювання юристам». А цього, як переконує колишня однопартійка Юрченка, недостатньо для оголошення підозри.