Надія Савченко отримала 22 роки тюрми
Російський суд визнав її винною у вбивстві двох журналістів і незаконному перетині кордону
22 березня Донецький міський суд Ростовської області РФ визнав українську льотчицю Надію Савченко винною і присудив 22 роки ув'язнення.
Її визнали винною у причетності до загибелі російських журналістів в результаті обстрілу в 2014 році на Луганщині, передає «Радіо Свобода».
«Вина Савченко підтверджується показаннями потерпілих і свідків, які не мають істотних протиріч», – сказав головуючий суддя Леонід Степаненко, зачитуючи вирок Савченко.
Також він додав, що у суду немає підстав вірити показанням свідків, які стверджують, що Савченко потрапила в полон до луганських бойовиків до обстрілу.
Окрім цього, за словами адвоката Миколи Полозова, суд визнав українку винною за статтею «незаконний перетин кордону» і призначив їй покарання у вигляді штрафу у 30 тис. рублів.
Убийство-18, покушение-10, пересечение границы-штраф. Итого: 22 года и штраф 30 тысяч рублей. #FreeSavchenko
— Николай Полозов (@nikolai_polozov) 22 березня 2016 р.
Варто зазначити, що Савченко обвинувачували у замасі на життя шести мирних жителів Луганщини, однак суд постановив припинити кримінальну справу, оскільки ця справа непідсудна російському суду.
Раніше російська прокуратура зажадала засудити Надію Савченко до 23 років ув’язнення, а захист – повністю виправдати.
Як відомо, Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в РФ, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.
Нагадаємо, 21 березня в справі народного депутата України і члена української делегації в ПАРЄ Надії Савченко російський суд почав оголошувати вирок.
Українка в заяві перед оголошенням вироку наголосила, що не має наміру відбувати покарання в Росії та рішуче вимагатиме повернення в Україну. Інакше українка має намір відновити безстрокове сухе голодування.
21 березня міжнародна правозахисна організація Amnesty International виступила за повторний судовий розгляд справи Савченко, відповідно до міжнародних стандартів справедливого судочинства.
Окрім цього, Парламентська асамблея Ради Європи наполягає на звільненні української льотчиці Надії Савченко з огляду на імунітет Савченко, як члена ПАРЄ, та мінські домовленості, які має врахувати російське правосуддя.
Втім, російський суд не прислухався до закликів міжнародних спільнот і виніс свій вирок.
Другий адвокат Савченко Марк Фейгін закликав активістів вийти на мирний протест проти «злочинного вироку», винесеного Надії Савченко.
Я призываю выйти активистов с мирным протестом против преступного приговора в отношении невиновной Савченко! Прямо сейчас #FreeSavchenko
— Mark Feygin (@mark_feygin) 22 березня 2016 р.