Найбільше українців, чиї родини постраждали від Голодомору – серед прихильників КПУ
59% опитаних українців, чиї родини постраждали від Голодомору 1932-1933 років, є прихильниками Комуністичної партії України.
Про це засвідчили результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» разом з соціологічною службою «Ukrainian Sociology service».
Таку велику кількість прихильників КПУ соціологи пояснюють віковим складом виборців комуністів, серед яких переважають літні люди.
39% респондентів відповіли, що їхні рідні постраждали від Голодомору. У 39% родин таких не було, 22% про це не знають. Проте реально потерпілих від Голодомору, вірогідно, більше, бо серед людей старших за 55 років 55% відповіли, що у їхніх родинах були такі постраждалі, а от серед молоді 35% про це не знають.
Найбільше постраждалих від Голодомору родин виявилося у Центральному (56%) та Південному (40%) регіонах, менше – на Сході (17%) та на Заході (16%). Втім, значна частина респондентів на Сході (30%) і у Центральному регіоні (31%) відповіли, що не знають, чи їхні родини страждали від Голодомору, чи ні.
Водночас більшість українців вважає, що проблема Голодомору не об’єднує, але й не роз’єднує Україну.
У тому, що проблема Голодомору об’єднує Україну, певні 27%, що роз’єднує – 16%, а на думку більшості (57%), ця пам’ять жодним чином не впливає на об'єднання чи роз'єднання України.
Вшанування жертв Голодомору повинно відбуватися на державному рівні – у цьому в Україні спостерігається консенсус.
Більшість українців (61%) вважають, що вшанування жертв Голодомору повинно відбуватися на державному рівні (не згодні з цим 13%, решта не визначилися).
У тому, що вшанування Голодомору повинно відбуватися на державному рівні, переконані в усіх регіонах, хоча й різною мірою: найбільше – у Західному регіоні (77%), найменше – у Східному (45%, а 36% – проти). І у цьому солідарні прихильники усіх політичних сил – від «Свободи» (94%) до КПУ (64%).
Як інформував ZAXID.NET, 64% українців в усіх регіонах держави поділяють думку, що Голодомор 1932-1933 років спричинили не природні обставини, а влада на чолі зі Сталіним.
Довідка. Загальнонаціональне опитування населення України проведено Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» з соціологічною службою «Ukrainian Sociology service» з 5 по 16 жовтня 2013 р. Усього було опитано 2000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, тип та регіон проживання. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.
Дослідження проведено за фінансової підтримки Національного Фонду підтримки демократії (США).