Найбільшим ворогом Росії є вона сама

IQПавєл Пєньонжек, 23 вересня 2013389725
Найбільшим ворогом Росії є вона сама

Перед листопадовим самітом Східного Партнерства Росія вирішила посилити свою активність щодо держав, яким «загрожує» європейська інтеграція, побоюючись зменшення своїх впливів на регіони Східної Європи і Південного Кавказу. Відчуваючи подих Європейської Унії на своїй потилиці, Росія витягла з кишені один зі своїх найпотужніших інструментів натиску – економічні санкції.

Нещодавно ухвалена резолюція Європейського Парламенту засвідчує, що агресивні заходи Росії лише згуртовують країни-члени ЄУ у справі східної політики й ще більше мобілізують їх на активні дії. Москва, намагаючись зіштовхнути країни, охоплені програмою Східного Партнерства, з обраного курсу, в більшості випадків спрощує їм завданя.

Російське ембарго на євроінтеграцію

Під час липневих святкувань 1025-ї річниці хрещення Київської Русі зазнала фіаско місія президента Росії Володимира Путіна, котрий намагався затягнути Україну до Митного союзу. Після цього головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко заявив, що український шоколад «Рошен» є канцерогенним, тож його не можна імпортувати.

А вже у серпні Росія на деякий час заблокувала експорт українських товарів шляхом особливих перевірок на кордоні. Радник Путіна з економічних питань Сергій Глазєв пояснив це підготовкою до нових процедур, що набудуть чинності після того, як Україна підпише Угоду про асоціацію з Європейською Унією на саміті у Вільнюсі.

Проте не тільки Україна наразилася на економічний тиск. Приміром, із Молдови до Росії заборонили ввезення одного з найпопулярніших молдавських експортних товарів, тобто вина. Цього разу Онищенко пояснив, що воно не відповідає стандартам якості Росії. Відновлення імпорту може мати місце тільки тоді, коли будуть зроблені «певні кроки». Які саме? Він не пояснив, але, ймовірно, відповідь дав віце-прем'єр Росії Дмітрій Рогозін, котрий сказав, що, якщо Кишинів не змінить європейського курсу, то може розраховувати на зростання ціни на газ. Окрім того, він пояснив, що євроінтеграція є небезпечним процесом і що Молдова не матиме з нього користі.

Тим часом президент сильно залежної від Росії Вірменії Серж Сарксян під час візиту до Кремля заявив, що його країна бажає вступити до Митного союзу. Хоча це ще не факт, зрештою, як і заява прем'єр-міністра Грузії Бідзіни Іванішвілі, котрий також не виключає зміну курсу, «якщо це буде в інтересах Грузії». Але можна припустити, що такі заяви зачепили унійних політиків.

Депутати Європарламенту: дозвольмо їм самим обирати напрям інтеграції

28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт, який стане найважливішою подією східної політики Європейської Унії з часу започаткування програми Східного Партнерства. Поразка була б напрочуд болісною, і програма втратила б рештки свого престижу. Тому інституції ЄУ зреагували напрочуд оперативно.

У середині вересня депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка засуджує тиск Росії на країни Східного Партнерства: «Більше, ніж будь-коли, треба звернути увагу на тривожний тиск на регіон Східного Партнерства ЄУ і на саму програму Східного Партнерства, яку Росія своєю практикою ставить під сумнів й оскаржує», – проголошують євродепутати. Далі у тексті міститься заклик до Росії припинити дії, спрямовані на перешкоджання інтеграції країн Східної Європи та Південного Кавказу з Європейською Унією. Депутати зазначають, що втручання у внутрішні справи є порушенням міжнародного права, і підкреслюють, що інтеграція з унійними структурами не суперечить збереженню добросусідських відносин. За їхніми словами, цей процес de facto – в інтересах Росії, оскільки реформи «сприятимуть (...) розширенню зони стабільності, процвітання і співпраці на її кордонах; (...) ЄУ, як і раніше, закликає Росію через конструктивний підхід до Східного Партнерства зробити свій внесок у цей процес».

Росія проти Росії

Реакція Європарламенту показує, що Росія намагається силою переконати країни Східного Партнерства відмовитися від європейської інтеграції. Насправді ж вона лише спрощує їм завдання. Європейська Унія тепер уже не буде настільки ж суворо дивитися на недоліки у реформуванні інституцій у країнах Східного Партнерства. Якщо раніше хтось із країн-членів ЄУ не був упевнений, чи, наприклад, варто підписувати Угоду про асоціацію з Україною, то тепер російська страшилка допомогла швидко забути про ці сумніви. Тому, ймовірно, під час візиту до України напередодні саміту у Вільнюсі єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле не буде настільки різким в оцінках українського поступу у реформуванні держави, яким він був ще зовсім недавно.

Росія, вдаючись до економічного і політичного тиску, використала практично всі свої ресурси в кампанії проти євроінтеграції. Залишилися хіба що військові засоби, але сьогоднішня Росія навіть не та, що була 2008 року, коли наважилася вторгнутися в Грузію. Нині на її в’язах – набагато більше проблем, зокрема, попри деяке ослаблення, досі гарячою залишається ситуації в Сирії, напружені відносини зі Сполученими Штатами і численні внутрішні справи, серед яких варто згадати недавні повені чи підготовку до Зимової Олімпіади в Сочі.

Не варто забувати також про те, що, якщо когось і зачіпають російські санкції щодо України, то передовсім – мешканців не тих регіонів, де євроінтеграція популярна, а тих, де найнижча. Таким чином, «торгові війни» однозначно не збивають з переконання ту першу групу, а от другу – доволі ймовірно. Таким чином Росія, намагаючись завдати шкоди асоціації з Європейською Унією, насправді знеохочує українців до Митного союзу.

Ще прийде час на тиск

Як слушно зазначає редактор «Українського журналу» Петро Андрусечко, те, що буде підписано Угоду про асоціацію, звісно, не означає, що тиск Росії припиниться. Найбільш очевидною метою виглядають президентські вибори в Україні, які відбудуться вже 2015 року. Віктор Янукович не виконав покладених на нього сподівань, не став «людиною Кремля». Тож Росія знову спробує «просунути» свого кандидата на Банкову. Зрештою програна битва за напрямок інтеграції ще не означає програну війну.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 25

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • 05-05@ukr.net 16 травня 2014, 19:10

  Кто не проголосовал? СРОЧНО!
  Осталось 6 дней!!! Нужна 31000 голосов до 23 мая!!!
  Поддержите петицию! на сайте Белого дома о том, что «Россия
  должна быть официально признана спонсором терроризма»!
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM
  Перевод страницы: на сайте в адресной строке в правом верхнем углу, возле «создать закладки», есть маленькая серая кнопка «А», нажимаете, дальше обычная регистрация.
  или переводчик гугл https://translate.google.com.ua/
  или пошаговая инструкция http://uainfo.org/yandex/318585-podpisat-peticiyu-za-priznanie-rossii-sponsorom-terrorizma-poshagovaya-instrukciya.html

  Неравнодушные, пересылайте информацию знакомым!!!Размещайте на форумах, в соцсетях,
  сайтах сообществ, фан-клубов!!! Размещайте на зарубежных сайтах!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 30 вересня 2013, 21:50

  НА НЕЗАВИСИМОСТЬ УКРАИНЫ

  Иосиф Бродский, поэт, лауреат Нобелевской премии
  Дорогой Карл XII, сражение под Полтавой,
  Слава Богу, проиграно. Как говорил картавый,
  Время покажет "кузькину мать", руины,
  Кость посмертной радости с привкусом Украины.
  То не зеленок - виден, траченный изотопом,
  Жовто-блакытный Ленин над Конотопом,
  Скроенный из холста, знать, припасла Канада.
  Даром что без креста, но хохлам не надо.
  Горькой вошни карбованец, семечки в полной жмене.
  Не нам, кацапам, их обвинять в измене.
  Сами под образами семьдесят лет в Рязани
  С сальными глазами жили как каторжане.
  Скажем им, звонкой матерью паузы метя строго:
  Скатертью вам. хохлы, и рушником дорога.
  Ступайте от нас в жупане, не говоря - в мундире,
  По адресу на три буквы, на стороны все четыре.
  Пусть теперь в мазанке хором гансы
  С ляхами ставят вас на четыре кости, поганцы.
  Как в петлю лезть, так сообща, суп выбирая в чаще,
  А курицу из борща грызть в одиночку слаще.
  Прощевайте, хохлы, пожили вместе - хватит!
  Плюнуть, что ли, в Днепро, может, он вспять покатит.
  Брезгуя гордо нами, как оскомой битком набиты,
  Отторгнутыми углами и вековой обидой.
  Не поминайте лихом, вашего хлеба, неба
  Нам, подавись вы жмыхом, не подолгом не треба.
  Нечего портить кровь, рвать на груди одежду,
  Кончилась, знать, любовь, коль и была промежду.
  Что ковыряться зря в рваных корнях покопом.
  Вас родила земля, грунт, чернозем с подзомбом,
  Полно качать права, шить нам одно, другое.
  Эта земля не дает, вам, калунам, покоя.
  Ой, ты левада, степь, краля, баштан, вареник,
  Больше, поди, теряли - больше людей, чем денег.
  Как-нибудь перебьемся. А что до слезы из глаза
  Нет на нее указа, ждать до другого раза.
  С Богом, орлы и казаки, гетьманы, вертухаи,
  Только когда придет и вам помирать, бугаи,
  Будете вы хрипеть, царапая край матраса,
  Строчки из Александра, а не брехню Тараса.


  Прочитано Иосифом Бродским 28 февраля 1994 года на вечеринке в Квинси-коледж (США).

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • XOMA 27 вересня 2013, 10:04

  Це все вигадки московських фальсифікаторів історії по задуму головно Катерини ІІ. Їй, для того, щоб творити велику державу, потрібні були великі предки цієї держави, тому вона й вибрала Русь, до якої Московський улус не мав жодного стосунку. Не було русинам ніякого сенсу з благодатних земель і кращого клімату мігрувати в болота і хащі за повної відсутності доріг. Що їх могло спонукувати до цього? Було вдосталь і своїх земель і своїх лісів. Детальніше тут: http://ukrlife.org/main/evshan/moxel_11.htm
  і тут:
  http://lib.rus.ec/b/173941/read

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Останні новини
Залиште відгук