Найтемніший місяць Ради Безпеки ООН
Інші блоги автора
- Заради миру Україна мусить виграти війну Росії 4 жовт, 11:47
- Захід повинен допомогти Україні відстояти її невід'ємне право на самооборону 13 вер, 12:31
- Прорив України у російську Курську область змінює ситуацію 16 серп, 13:38
З 1 квітня 2023 року, на весь квітень, Росія приступила до головування в Раді Безпеки ООН.
На жаль, це не є поганий першоквітневий жарт, але це розкриває очі на самозаспокоєння Заходу, тоді коли Росія знущається над нашими фундаментальними цінностями та шанованими інституціями.
Стаття 24 (1) Статуту Організації Об’єднаних Націй передбачає, що її Рада Безпеки, яка складається з п’ятнадцяти держав-членів ООН, має такі функції та повноваження: «Для забезпечення швидких і ефективних дій Організації Об’єднаних Націй її Члени покладають на Раду Безпеки головну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки та погоджуються з тим, що при виконанні обов’язків, які випливають із цієї відповідальності, Рада Безпеки діє від їхнього імені».
У лютому 2022 року, під час свого останнього терміну президентства в Раді Безпеки ООН, Росія почала неспровоковану повномасштабну війну проти України.
12 квітня 2022 року Президент США Джо Байден кваліфікував звірства, вчинені Росією в Україні під час цієї повномасштабної війни, як «геноцид» і пізніше пояснив, що: «Я назвав це геноцидом, тому що стає все ясніше, що Путін просто намагається знищити навіть ідею бути українцем».
Крім того, вісім держав-членів ООН, а саме Естонія, Ірландія, Канада, Латвія, Литва, Польща, Україна та Чехія, визнали цей геноцид відповідними актами своїх парламентів.
3 січня 2023 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що збитки від геноцидної війни Росії проти України вже перевищили 700 мільярдів доларів США.
Напередодні першої річниці повномасштабної війни Росії проти України, а саме 23 лютого 2023 року, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію в якій вона «Повторює свою вимогу щоб Російська Федерація негайно, повністю та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України до її міжнародно визнаних кордонів».
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Президента Росії Володимира Путіна «за незаконну депортацію і незаконне переміщення українських дітей з окупованих територій України до Російської Федерації, всупереч … Римського статуту».
Це означає, що весь квітень 2023 року Раду Безпеки ООН, головною відповідальністю якої є «підтримка міжнародного миру й безпеки», очолюватиме Росія, країна, проти якої держави-члени ООН застосували санкції за її повномасштабну війну, і президента, якого розшукують за свою причетність до жахливого злочину незаконної депортації до Росії найбільш вразливих членів суспільства, які потребують захисту, а саме невинних дітей.
Це не тільки суперечить логіці та елементарному здоровому глузду, але демонструє відсутність твердої політичної волі Заходу вжити всіх необхідних заходів для припинення геноциду та забезпечення звільнення Україною у 2023 році всіх територій, окупованих Росією.
Кричуще головування Росії в Раді Безпеки ООН має бути тривожним сигналом для міжнародної спільноти, щоб дійсно вжити всіх необхідних кроків, щоб допомогти Україні повністю відновити, а потім захистити її територіальну цілісність, що сприятиме встановленню миру, безпеки та стабільності у світі.