Невідомі заготовляють сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі
Невідомі особи без дозволу заготовляють сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі, – повідомив 6 вересня на спільній сесії Львівської міської та обласної рад в. о. начальника Державної екологічної інспекції в Львівській області Дмитро Штикало.
За його словами, за результатами перевірки інспекції, проведеної на полігоні твердих побутових відходів на початку літа, встановлено, що на полігоні групами людей здійснюється заготівля відходів як вторинної сировини: макулатури, ПЕТ-пляшка, поліетилен, скло, склобій, металобрухт тощо.
«Зі слів ЛКП «Збиранка», ці люди не є працівниками підприємства, це невстановлені особи», – уточнив еколог. Повторні виїзди на сміттєзвалище, за його словами, інспекція проводила уже після перевірки, і також зафіксувала збір та заготівлю сторонніми особам сміття, «тобто має місце невиконання припису інспекції».
Загалом, з його слів, цього року інспекцією проведено дві перевірки сміттєзвалища: перша в січні на вимогу прокуратури. Основними порушеннями була відсутність дозволу і ліміту на розміщення відходів.
На початку літа, зі слів Дмитра Штикала, проведено ще одну, уже планову перевірку ЛКП «Збиранка» на дотримання природоохоронного законодавства. Встановлено, що ЛКП здійснює порушення правил зберігання, складування і розміщення відходів, а саме, на полігоні проводиться «бездозвільне та безлімітне захоронення відходів».
«Підприємства, які забирають сміття у Львові, здійснюють вивіз на львівський полігон відходів з інших адміністративних районів, зокрема, Пустомитівського, Кам’янка-Бузького. Таким чином, каже еколог, відбувається додаткове навантаження на полігон і на даний час обсяги накопичених відходів досягли проектного обсягу розміщення. Згідно з паспортом, такі обсяги становлять 10,4 млн тонн, натомість станом на 1 січня 2011 року було завезено 11,3 млн тонн. Інспекція визначила, щодення на полігон вивозиться від 450 до 650 тонн побутових відходів. Порушуються правила експлуатації полігонів, зокрема, засмічені дренажні канали тощо», – розповів Штикало.
Він зауважив, що новозбудована станція фізико-хімічної очистки інфільтрату має потужність 15 кубометрів за добу, тому не забезпечує очистку необхідної кількості інфільтрату – 45 кубометрів, а в дощову погоду ще більше – 100-150 кубометрів.
Також обласна екоінспекція зафіксувала факт забруднення поверхневих вод інфільтратними водами зі сміттєзвалища. Шкода, завдана від такого забруднення, становить 29 тис. грн. ЛКП «Збиранка» виставлено претензії, однак досі збитки не сплачено. Також за забруднення земельних ресурсів інспекцією нараховано 4,5 тис. грн збитків, однак їх також не погашено.
«До адміністративної відповідальності притягнено трьох посадових осіб ЛКП «Збиранка»: директора, його заступника та еколога, – на загальну суму 1 836 грн, які сплачено до бюджету… Зважаючи на ці порушення та створення екологічно небезпечної ситуації, поінформовано прокуратуру області, ГУ МВС у області та Львівську міську раду», – запевнив Дмитро Штикало.
Нагадаємо, вчора відбулась спільна сесія Львівської міської та обласної рад, присвячена проблемам Грибовицького сміттєзвалища. Депутати зобов’язали Львівську ОДА спільно із міською радою вжити заходів з визначення нової ділянки під полігон твердих побутових відходів з можливістю облаштування на ній сміттєпереробного комплексу. ЛОДА має знайти таку ділянку до 31 грудня 2012 року.