Ніхто не говорить про перенесення Євро-2012 з України, - віце-президент УЄФА
Виконком УЄФА на своєму засіданні у Копенгагені позитивно оцінив підготовку України та Польщі до "Євро-2012", перенесення чемпіонату знято з порядку денного. "Більше ніхто не говорить про скасування місця проведення наступного чемпіонату Європи з футболу", - сказав у вівторок після засідання виконавчого комітету віце-президент УЄФА Ґергард Маєр-Форфельдер, - інформує "Німецька хвиля".
"Польща де в чому попереду в підготовці, але спорудження стадіонів йде планово в обох країнах", - додав Маєр-Форфельдер.
Він відзначив, що у будівництві доріг Польща просунулася дещо далі за Україну і особливо звернув увагу на проблеми України із браком готелів.
Маєр-Форфельдер ще раз наголосив, що жодних запитів з боку УЄФА щодо можливої заміни України на Німеччину не було, йшлося лише про спекуляції преси.
За словами Франца Бекенбауера, який координував 2006 року організацію всесвітньої футбольної першості в Німеччині, виконавчий комітет УЄФА отримав "загалом позитивний" звіт про підготовку Польщі та України до "Євро-2012". "Інфраструктура ще кульгає, але будівництво стадіонів просувається прийнятно", - сказав "Кайзер".
А президент Німецького футбольного союзу Тео Цванциґер розкритикував поширення чуток про можливість відібрати в України "Євро-2012".
"У нас ніколи не було такого запасного плану. На мою думку, це неповага до України і Польщі, коли деякі оглядачі на відстані закидають неспроможність організувати чемпіонат. Я бажаю цим країнам стати добрими господарями першості", - сказав Цванциґер в інтерв’ю німецькій інформагенції DPA.
Тим, хто поширює погані чутки про Україну і Польщу, на думку Цванциґера, слід "надавати мокрою ганчіркою по пиці".
У квітні президент УЄФА Мішель Платіні вирушить у поїздку Польщею та Україною, аби особисто пересвідчитися в тому, як іде підготовка до "Євро-2012".
Як зазначає представник Громадського комітету "Євро-2012" Андрій Капустін, українські законодавці, передусім, мають розробити та затвердити пакет документів із залучення іноземних інвестицій на зведення об’єктів до європейської першості 2012 року.
На його думку, без законодавчої бази підготовка України до футбольного турніру буде провальною. "Поки Верховна Рада не прийме ці закони, це буде заважати нормальній підготовці, зокрема зведенню готелів та хостелів", - вважає Капустін.
Він впевнений, що держава має подбати про податкові пільги для забудовників, але це має стосуватися виключно зведення об’єктів до Євро-2012.
Експерт констатує, що головна інтрига щодо України буде в травні, коли УЄФА остаточно визначатиме міста, які прийматимуть футбольний чемпіонат.