Обама не воюватиме з Сирією, але погрожує дводенним обстрілом
Президент США Барак Обама не розглядає можливість початку в Сирії повномасштабної військової операції. Як повідомляє The Washington Post, у разі виявлення доказів застосування сирійськими військами хімічної зброї американська влада має намір обмежитися дводенним ракетним обстрілом країни.
Співрозмовники газети в адміністрації президента США назвали короткочасний ракетний обстріл «заходами виховного характеру». Видання зазначає, що це рішення в Білому домі вважають ідеальним. США не хочуть вплутуватися в Сирії в затяжні воєнні дії, але в той же час хочуть запобігти повторенню газових атак, пише Lenta.ru.
Очікується, що обстріл позицій урядових військ буде вестися з кораблів, хоча не виключається і застосування стратегічних бомбардувальників. Американська розвідка поки не відзвітувала про результати свого розслідування хімічної атаки, але Білий дім вже обговорює можливість нанесення такого удару з Конгресом і зі своїми партнерами в НАТО, а також готує юридичне обґрунтування подібних дій зі свого боку.
Видання зазначає, що збройні сили США готові почати обстріл відразу після надходження відповідного наказу. Озброєні крилатими ракетами кораблі вже вийшли на позиції, так як практично відразу після хімічної атаки Обама наказав Пентагону готуватися до будь-якого розвитку подій.
У даний час крім американської розвідки розслідуванням хімічної атаки займається спеціальна комісія ООН. При цьому приступити до роботи вона змогла тільки 26 серпня, оскільки до цього фахівців не пускали на місце події, причому влада Сирії і повстанці звинувачували один на одного.
Про застосування в районі Гута під Дамаском хімічної зброї стало відомо 20 серпня. Повстанці звинуватили у трагедії сирійську владу, однак офіційний Дамаск назвав подію провокацією з боку опозиції. Влада США раніше неодноразово заявляла, що у разі застосування сирійською владою хімічної зброї будуть змушені втрутитися в громадянську війну, що триває в країні вже більше двох років.
Чергове загострення ситуації у Сирії сталося в середу 21 серпня, коли низка ЗМІ повідомила про масштабне застосування військами сирійського уряду хімічної зброї в околицях Дамаска. Коаліція національної опозиції Сирії стверджує, що число жертв могло досягти 1,3 тис. осіб. За даними міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів", кількість загиблих сягнула близько 355 осіб. Згодом Пентагон США заявив, що готові вести воєнні дії в Сирії, якщо на це буде наказ президента Обами.
26 серпня у Сирії обстріляли інспекторів ООН. Цього ж дня глава МЗС Франції Лоран Фабіус заявив, що влада Франції може ухвалити рішення про можливе військове втручання в конфлікт у Сирії найближчими днями.