Одеський суд дозволив вийти під заставу терористу «ЛНР»
Прокуратура і СБУ вимагали взяти Павла Глущенка під варту без права на заставу
До теми
Слідча суддя Приморського районного суду Одеси обрала запобіжний захід у вигляді арешту для затриманого командира розвідувально-диверсійної групи російських бойовиків Павла Глущенка і призначила йому заставу в розмірі 2,088 млн грн, пише в суботу, 20 лютого, «Думская».
Як йдеться у публікації, затриманий – раніше судимий Павло Глущенко, який відбував покарання в Луганській області.
Під час судового засідання прокуратура і слідчий СБУ вимагали для Глущенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але суддя Лілія Єршова задовольнила таке клопотання частково, призначивши заставу в розмірі 2,088 млн грн або, у разі її несплати, тримання під вартою строком на 60 днів.
Павло Глущенко командував диверсантами з «ЛНР», фото «Думская»
Як відомо, 16 лютого Служба безпеки України повідомила про затримання бойовика з «ЛНР». У повідомленні зазначалося, що він прибув на підконтрольну Україні територію для ведення розвідувальної діяльності.
За інформацією слідства, затриманий – уродженець Луганської області. У 2014 році брав участь у захопленні місцевого обласного управління СБУ і забезпечував його "охорону". Згодом продовжив терористичну діяльність, брав участь в бойових діях проти Збройних сил України в складі так званого «3-го станично-луганського батальйону ПДВ ДШБ» як командир розвідувально-диверсійної групи.
За словами співрозмовника «Думской» у прокуратурі, 21 вересня 2020 року підозрюваний, перебуваючи у Києві, вийшов на зв'язок з так званим депутатом «Народної ради Луганської народної республіки» і колишнім членом «МГБ ЛНР». Під час розмови Глущенко повідомив, що найближчим часом збирається в зону ООС – у місто Покровськ Донецької області. Співрозмовник запропонував зібрати інформацію про розміщення позицій, блокпостів, підрозділів ЗСУ з обов'язковою фото-відео фіксацією бронетехніки, засобів ураження, зброї і за це запропонував 1200 доларів з попередніми авансом в 600 доларів.
Глущенко прибув у Покровськ і виконав завдання – зробив шість фотознімків блокпоста і його інфраструктури, особового складу, бронетехніки, зброї та адміністративного приміщення.
Після затримання контррозвідкою СБУ Глущенку повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації).