Офіс президента пропонує скоротити кількість віце-прем’єрів і центральних органів влади
Під скорочення потраплять віце-прем’єр-міністри, які не очолюють жодного міністерства
У рамках реформування Кабінету міністрів може бути зменшено кількість віцепрем'єр-міністрів, які не очолюють міністерства, та деяких центральних органів виконавчої влади, заявив заступник керівника Офісу президента (ОП) Руслан Рябошапка.
«Мова йде не тільки про скорочення членів уряду, про зменшення кількості віце-прем'єрів, які так звані “без портфелів”, що не очолюють міністерства. Мова також ітиме про скорочення центральних органів виконавчої влади, які не є міністерствами і які перебувають у сфері управління відповідних міністерств», – прокоментував можливе реформування уряду Рябошапка в середу, 17 липня, повідомив «Укрінформ».
Зазначимо, що зараз в уряді є чотири віце-прем’єр-міністри, які не очолюють жодне міністерство: це Павло Розенко, В’ячеслав Кириленко, Іванна Климпуш-Цинцадзе і Володимир Кістіон. Також в уряді є посада першого віце-прем’єр-міністра, яку обіймає міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Мінімальна кількість віце-прем’єрів визначена Конституцією, однак ці посади можуть обіймати не лише спеціальньно призначені люди, але й чинні міністри.
Водночас Рябошапка наголосив, що робота з питання мінімізації кількості міністерств і реформування уряду триває.
«Адміністративну реформу необхідно проводити, і вона повинна виходити не з тих принципів, що під людину створюється якийсь орган, а, навпаки, якщо є певні державні функції, то ми повинні дивитися, які центральні органи виконавчої влади повинні забезпечувати реалізацію цих функцій», – пояснив заступник керівника Офісу президента.
Раніше він заявляв, що реформування Кабінету міністрів України після позачергових парламентських виборів передбачатиме, зокрема, зменшення кількості міністерств.
У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман пропонував у майбутньому скоротити кількість міністерств до 12 з нинішніх 19 з метою оптимізації роботи всього уряду. Окрім того, радник президента Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв заявляв, що команда президента планує ліквідувати Міністерство інформаційної політики, а також об’єднати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з Державним комітетом телебачення і радіомовлення.