Олег Соскін хоче започаткувати на Львівщині бізнес-інкубатори
На Львівщині можуть запустити пілотний в Україні проект бізнес-інкубаторів, заявив 5 жовтня на прес-конференції, присвяченій відкриттю Інвестиційного саміту Галицького самоврядування директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.
За словами Олега Соскіна, в рамках своєї дослідницької роботи він помітив, що низка європейських країн досягли успіху і розвитку на основі малого і середнього бізнесу. Для того, аби стимулювати розвиток бізнесменів і первинного підприємництва, за його словами, необхідна відповідна інфраструктура, ядром якої є так звані «бізнес-інкубатори». У цьому Україна може, за його словами, перейняти польський досвід.
«Бізнес-інкубатор, по суті – це організація, яка формує умови і підтримує різні ефективні проекти. Формується відповідна наглядова рада, яка відбирає проекти, робить відповідні інші кроки. Можна чітко говорити, що Львівська область в цьому плані є надзвичайно перспективною», - зазначив Олег Соскін.
За словами фахівця, для того, аби створити відповідні макроумови для функціонування бізнес-інкубаторів в Україні, необхідна зміна як податкової, так і пенсійної системи, однак не в такому ключі, в якому це робиться сьогодні. При цьому закладати бізнес-інкубатори потрібно вже сьогодні, щоб вони запрацювали через декілька років, зазначив Олег Соскін.
«Ми думаємо, що Львівська область якраз стане тим пілотним проектом, де ми спробуємо разом з «Чумацьким шляхом» (Об’єднання бізнес-консультантів «Чумацький шлях» є співорганізатором Інвестиційного саміту – ред.) і іншими нашими партнерами ось це започаткувати, готуючись до змін, які все одно в цій країні відбудуться», - зазначив він.
Також Олег Соскін розповів, що свого часу розробив модель ланцюгового бізнес-інкубатора, яку можна застосувати на Львівщині. При цьому він додав, що сьогодні започаткувати таку модель у Львові буде непросто з огляду на не надто сприятливі економічні умови.
Своєю чергою президент об’єднання «Чумацький шлях» Юрій Рифяк зазначив, що згідно з американською статистикою, загалом лише третина новостворених підприємств «доживає» до третього року діяльності, однак серед тих, що стартують з бізнес-інкубаторів, до третього року «доживає» значно більше – 80%. Одним із найяскравіших прикладів бізнес-інкубаторів, за його словами, є «Силіконова долина».
Керівник міжнародних проектів Інституту трансформації суспільства Костянтин Бабак натомість наголосив на тому, що сьогодні у Польщі функціонує більше 30 технопарків і близько 50 бізнес-інкубаторів, що великою мірою посприяло значному прогресу цієї країни.
Інвестиційний саміт Галицького самоврядування триває у Львові 5 жовтня у приміщенні готелю «Швейцарський».