Олександр Сич доручив люструвати деяких керівників ОДТРК
Віце-прем'єр-міністр Олександр Сич доручив Державному комітету телебачення та радіомовлення спільно з Міністерством внутрішніх справ і Національною телекомпанією України розглянути питання щодо перебування на керівних посадах обласних ТРК і притягнення до правової відповідальності осіб, причетних до тиражування ідей сепаратизму, тероризму і посягання на територіальну цілісність України.
Таке доручення він зробив за підсумками першого засідання 14 квітня громадської експертної ради з питань інформаційної безпеки при віце-прем'єр-міністрові, повідомляє прес-служба пана Сича.
«В Україні вистачає фахівців, здатних на державницьких засадах протидіяти дезінформації, поширюваній деякими ЗМІ, і гарантувати право громадян на об'єктивну інформацію», - запевнив Олександр Сич.
Участь у нараді взяли шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова, директор Інституту медіа права Тарас Шевченко, ведучий програми «Час» (5 канал) Святослав Цеголко, ведучий програми «Свобода слова» (ІСТV) Андрій Куликов, президент фундації «Солідарність» Тарас Петрів, голова правління МГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт, радіоведуча («Європа плюс») Юлія Черноусько.
Пан Сич наголосив, що найбільшої шкоди завдає державі сьогодні тиражування закликів до сепаратизму, тероризму і посягань на територіальну цілісність країни. «З одного боку, ми маємо запобігти поширенню ворожого інформаційного продукту, з іншого - бути почутими в межах усієї України. Хто, як не громадські експерти, що мають відповідні знання, досвід і репутацію, зможе порадити коректну відповідь на поставлене запитання?» - зауважив він.
Зі слів пана Сича, ключовий виклик для української влади в інформаційній сфері - як нейтралізувати дезінформацію, поширювану несумлінними мовниками, без порушення принципів демократії та свободи слова.
У ході наради керівник проекту «Телекритика» Наталія Лигачова запропонувала невідкладно провести соціологічні дослідження соціальних очікувань громадян, що мешкають у південно-східних регіонах України, з метою уточнення редакційної політики державних ЗМІ.
У свою чергу, телеведучий і журналіст Святослав Цеголко наголосив на потребі акумулювання позитивних, конструктивних меседжів із вуст перших осіб держави, що мають системно ретранслюватися державними ЗМІ в межах усієї країни.