ООН закликала ввести режим тиші в сирійському місті Алеппо
До теми
В Організації Об’єднаних Націй закликали терміново ввести режим тиші в сирійському м. Алеппо. Про це йдеться в заяві гуманітарного координатора ООН в Сирії Якуба Хеллі і регіонального координатора сирійського кризового центру Кевіна Кеннеді.
«ООН вимагає повноцінної угоди про припинення вогню або щотижневі 48-годинні гуманітарні паузи, щоб дістатися до мільйонів нужденних в Алеппо, поповнити продовольчі запаси і медикаменти, яких критично не вистачає», – йдеться в заяві.
У заяві також зазначено, що близько 2 млн людей перебувають в Алеппо без води і світла. Попереджається про ризик «жахливих» наслідків, якщо найближчим часом не будуть відновлені лінії електропередач і система водопостачання.
Крім того, ООН пропонує налагодити постачання гуманітарних вантажів з території Туреччини.
Зазначимо, 6 серпня війська сирійської опозиції прорвали оточення сил режиму президента Башара Асада і взяли під контроль південно-західне передмістя Алеппо.
Тим часом у Центрі моніторингу за дотриманням прав людини в Сирії повідомили, що кількість жертв війни, яка триває у країні з березня 2011 року, досягла близько 293 тис. людей.
За даними правозахисників, за понад п’ять років конфлікту в Сирії загинули 292 осіб 817, з них понад 84 тис. – цивільні, в тому числі 15 тис. дітей та понад 9 тис. жінок. Прихильники сирійської опозиції і курди втратили понад 50 тис. бійців. Крім того, за цей час загинули близько 50 тис. радикальних ісламістів.
Втрати військ Башара Асада і формувань, які підтримують нинішній режим, складають понад 104 тис. людей, в тому числі понад тисячу представників «Хезболли». Кілька тисяч людей вважаються зниклими без вісті, близько 3,5 тис. не ідентифіковані.
Нагадаємо, військовий конфлікт в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ. У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі з США. У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія.