Офіс президента прокоментував розслідування Pandora Papers
За даними «Слідство.Інфо», президент України може бути причетним до отримання 40 млн доларів від Коломойського
Зв'язок студії «Квартал 95» та особисто Володимира Зеленського із виведенням Ігорем Коломойським коштів з «ПриватБанку» насправді «не базується на фактах і є конспірологією». Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк сказав коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».
Радник глави ОП зазначив, що журналісти не знайшли у документах Pandora Papers нічого про Володимира Зеленського за період після його інавгурації у 2019 році.
«Це абсолютно чітко свідчить, що президент Зеленський бездоганно виконує всі антикорупційні норми законодавства. Це ключове», – вважає Подоляк.
За словами Подоляка, бізнес студії «Квартал 95» ніколи не перетинався з поділом будь-яких державних ресурсів.
«Спекулятивні припущення або спроби пристебнути історію "Кварталу" до історії "ПриватБанку" не базуються на фактах і є чистою конспірологією», – переконує Подоляк.
Він сказав, що посадовців «ПриватБанку» звинувачували у махінаціях ще з 2008 року, проте до конкретних підозр справа дійшла лише після приходу до влади Зеленського.
Подоляк також заявив, що для українського бізнесу у 2000-х та першій половині 2010-х років було важливо юридично захистити свої компанії та кошти від неправомірного вилучення з боку корумпованих чиновників.
«При цьому всі бізнес-практики студії "Квартал 95" були й залишаються прозорими, зрозумілими українському суспільству та "білими"», – вважає представник ОП.
Що таке Pandora Papers?
Міжнародний проект журналістів-розслідувачів, які вивчають секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу, про які стало відомо після глобального витоку документів – 2,94 терабайтів фінансових даних.
Над документами працювала команда з понад 600 журналістів із 117 країн – члени незалежної міжнародної мережі розслідувачів The International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), які раніше розслідували Panama Papers, Paradise Papers та FinCEN. Україну в цьому проекті представляло «Слідство.інфо».
Посилаючись на ці документи, журналісти «Слідство.Інфо» заявили, що нібито «змогли частково підтвердити інформацію» про те, що офшорні фірми Володимира Зеленського та його оточення з 2012 року отримали 40 млн доларів від компаній, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.
Серед їхніх власників, окрім Зеленського, вказані Сергій та Борис Шефіри. 40 млн доларів компанії Коломойського формально сплатили як внесок до статутного капіталу.
Водночас фірми олігарха, які ймовірно перераховували кошти «кварталівцям», підозрюють у відмиванні мільярдів із «ПриватБанку». Нові документи засвідчують, що принаймні одна з компаній очільників «95 кварталу» мала рахунок у цьому банку. Тобто офшори Зеленського також могли бути частиною історії з відмиванням брудних грошей.