Опозиція закликає ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною в Литві
Голови фракцій у Верховній Раді ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк, УДАР Віталій Кличко і ВО "Свобода" Олег Тягнибок закликають Європейський Союз підписати угоду про асоціацію з Україною на саміті "Східного партнерства", що відбудеться в листопаді 2013 року у Вільнюсі (Литва).
Про це йдеться у заяві лідерів опозиції, оприлюдненій прес-службою "Батьківщини".
«Ми звертаємося в Європейський Союз із закликом підписати угоду про асоціацію на листопадовому саміті Східного партнерства у Вільнюсі й тим же остаточно підтвердити європейський демократичний шлях розвитку України», - сказано в ній.
Також у заяві зазначається, що урядові законопроекти, спрямовані на виконання євроінтеграційних завдань, на думку опозиції, насправді тільки віддаляють Україну від асоціації з ЄС, тому опозиційні фракції змушені готовити й вносити на розгляд Ради власний пакет законопроектів щодо євроінтеграції.
Крім того, опозиція закликає українську владу розпочати всі можливі заходи для виконання критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, звільнити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.
Прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня 2013 року під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року.
10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.
Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.
Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.
Однак, 17 квітня 2013 року канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом заявила, що для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "цілу низку проблем".