Парламент Чорногорії проголосував за вступ до НАТО
У п'ятницю, 28 квітня, парламент Чорногорії проголосував за вступ до НАТО. Про це повідомляє місцеве видання RTCG.
Як зазначається, на виїзному засіданні в місті Цетіньє депутати Скупщини (парламент Чорногорії, - ред.) ратифікували протокол про приєднання до альянсу 46 голосами. Всього парламент складається з 81 депутата, але представники опозиції бойкотували засідання.
Прем'єр-міністр Чорногорії Душко Маркович під час виступу у парламенті країни заявив, що членство Чорногорії в НАТО стане довгостроковою гарантією нашого суверенітету і територіальної цілісності, безпеки нашої держави і його громадян. «Членство у НАТО є і величезним поштовхом для подальшого розвитку держави, і попутним вітром для реалізації реформ на шляху до Євросоюзу та відправною точкою для зміцнення стабільності нашої країни, економіки і суспільства», - заявив він.
За його словами, стабільність забезпечить сприятливий клімат для бізнесу та прискорення економічного розвитку, і стане гарантією залучення іноземних інвестицій. «Членство в НАТО впливає і на міжнародне політичне становище Чорногорії. Наша країна стає союзником найрозвиненіших країн світу і рівноправним партнером в прийнятті важливих рішень, що відносяться не тільки до її безпеки, але до регіональної і глобальної безпеки», - сказав прем'єр-міністр Чорногорії.
19 травня 2016 року у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі був підписаний протокол про приєднання Чорногорії до НАТО. Тоді генсек НАТО Йенс Столтенберг заявляв, що процес набуття статусу повноцінного члена НАТО Чорногорією може зайняти близько року, але точні терміни неможливо назвати.
11 квітня президент США Дональд Трамп офіційно схвалив членство Чорногорії у Північноатлантичному Альянсі.
Прагнення Чорногорії вступити в НАТО зустріло опір з боку РФ, яка неодноразово заявляла, що вступ до Північноатлатичного Альянсу не піде на користь відносинам Подгориці з Москвою.