Парламент прийняв зміни до КПК про заочне засудження
Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №5610 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України («Щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження»). Його підтримали 252 народних депутата, пише УНН.
Під час обговорення найбільше суперечок викликала правка щодо можливості укладати угоду із підозрюваними представниками терористичних організацій. За пропозицією генпрокурора України, із закону було вилучено слова «терористичні організації» для подальшого суспільного обговорення.
За висновком профільного комітету, законопроект передбачає надати можливість викликати особу, як знаходиться за межами України - йдеться про надсилання повістки за останнім місцем проживання чи перебування із обов'язковою публікацією її в офіційних ЗМІ. Таким чином вважається, що особа належним чином ознайомлена з повісткою про виклик.
Якщо підозоюваний добровільно з'явився до слідчого судді, а обвинувачуваний - до суду, ухвала про дозвіл на затримання втрачає законну силу.
У КПК вносяться зміни, згідно яким максимально допустимий строк тримання під вартою збільшується на 18 місяців для випадків, коли йдеться про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів, скоєних організованими групами, злочинним організаціями. Генпрокурор може подовжити строк досудового розслідування до 18 місяців.
Нагадаємо, 23 лютого Рада прийняла ці зміни в першому читанні. Дані зміни дозволять в найкоротші терміни завершити розслідування і передати до суду справу екс-президента Віктора Януковича і його прихильників.
Генеральна прокуратура України звинуватила Януковича, який втік у Росію, в державній зраді. Йому загрожує довічне ув'язнення. Сам Янукович відкидає звинувачення проти себе.