Парубій заявив про можливість розміщення військових резервів США в Україні
До теми
Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив про «стриманий оптимізм» щодо надання Україні летальної оборонної зброї, і зазначив, що безпекова угода з США, що її мають намір підписати, передбачає розміщення американських військових резервів на території України. Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
На думку Парубія, Україна повинна зробити все можливе для швидкого підписання цієї безпекової угоди. «Ця практика давно використовується у США. Подібні безпекові угоди підписані з Японією, Австралією, Ізраїлем. Ця угода дає нові і дуже важливі можливості. Зокрема, вони стосуються постачання летального оборонного озброєння. Я маю такий стриманий оптимізм, що це питання може бути в вирішене найближчим часом», - зазначив Парубій.
За його словами, угода передбачає проведення спеціальних операцій, спільних науково-технічних розробок і, зокрема, розміщення на територіі України військових резервів США. «Вона виводить на новий рівень співробітництво між Україною та США», - резюмував спікер.
Парубій також зазначив, що ідеї про безпекову угоду між Україною та США активно обговорюються конгресменами, як демократичної так і республіканської партії. «Аналітичним центрам, які працюють з кожною із цих партій, доручили описати всі необхідні пропозиції з цього приводу», - додав він і наголосив на тому, що негативної реакції на це питання, під час своєї поїздки до США, він не побачив.
Нагадаємо, під час робочого візиту до США 12-16 червня, голова ВР запропонував укласти двосторонню безпекову угоду між Україною та Сполученими Штатами Америки. Ця угода, за його словами, не заперечує членства України у НАТО, а навпаки - сприятиме пришвидшенню набуття Україною партнерського статусу в Організації Північноатлантичного договору.
Також повідомлялося, що парламенти України та Сполучених Штатів Америки підписали угоду про співпрацю. Вона закріплює і структурує співпрацю парламентами і містить «дуже важливе формулювання» щодо України, яку «назвали «форпостом» захисту західної демократії на тлі російської агресії»