ПАРЄ змінила правила формування комітетів, позбавивши місць представників України
Українські посадовці вважають ухвалене рішення помстою за принципову позицію щодо російської делегації
Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що, серед іншого, призвело до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який розробляв зміни до регламенту, котрі дозволили б Росії повернутися до складу Асамблеї. Таке рішення ухвалили 21 січня, повідомляє «Європейська правда».
Згідно з рішенням керівного органу ПАРЄ, у регламентному комітеті та комітеті з питань обранні суддів ЄСПЛ не може бути більше ніж два представники кожної з держав-членів. Досі в згаданих комітетах не було такого обмеження; їх склад формувався за пропозиціями політичних груп.
Завдяки цьому у регламентному комітеті було четверо українців – Володимир Ар’єв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна та Сергій Кіраль (перший заступник голови комітету). Цей комітет мав особливу вагу, оскільки відповідав за розробку змін до регламенту, які мали зняти санкційний тиск з РФ і відкрити шлях до повернення росіян до асамблеї.
Як розповів голова української делегації Володимир Ар’єв, у підсумку дискусії Бюро ПАРЄ «обнулило» перелік тих депутатів, країни яких перевищили нову квоту у два місця в комітеті.
«Вирішили просто обнулити список, зараз у нас нуль місць у регламентному комітеті, і групи мають висувати нових кандидатів», – пояснив він.
Також постраждали українські представники у комітаті з питань виборів суддів ЄСПЛ (4 депутати від України).
Варто зазначити, що через нові правила втратили місця у комітетах також представники низки інших держав. Однак за підсумками закритої дискусії на Бюро, у якій брав участь Володимир Ар’єв, він впевнений, що зміни спрямовані саме проти України через її роботу в регламентному комітеті. «Це видається дрібною помстою за принципову позицію українців по зміні регламенту на догоду РФ», – упевнений Ар’єв.
Водночас президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск’є вважає, що ПАРЄ має відновити роботу над пошуком шляху зняття санкцій з Росії попри те, що депутати від РФ у 2019 році відмовилися від участі в роботі асамблеї.
Росію виключили з ПАРЄ ще 2014 року через окупацію Криму, Донецької та Луганської областей.