Експерти назвали причини масового зараження дітей у яслах львівського дитсадка

Причиною масового захворювання дітей став ентеровірус

Перевірка Львівського обласного лабораторного центру не підтвердила харчового отруєння у садочку № 153, де масово захворіли вихованці ясельної групи. Як повідомила керівниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик, діти справді захворіли, однак до харчування це не має жодного стосунку. Причиною став ентеровірус.

Вихованці дитячого садочка минулого тижня прийшли додому із сильною нудотою і високою температурою. Двох дітей госпіталізували до інфекційної лікарні. Після крапельниць одну дівчинку вже виписали, ще одна дитина досі під наглядом лікарів. Інші батьки вирішили лікувати дітей вдома.

У ясельній групі «Усмішка» з 16 діток, які минулого тижня ходили в садочок, в понеділок прийшло лише троє. Через надзвичайну ситуацію зранку провели дезінфекцію групи. «Ми обробляли всі поверхні, столи, всі панелі. Ми обробили всі іграшки, гребінці», ‒ каже медсестра Наталя Щербата.

Десятеро малюків злягли з сильною нудотою та температурою. Двох довелось госпіталізувати в інфекційну лікарню. Але така ситуація лише в одній групі. Навіть у паралельних яслях ‒ все спокійно.

Шеф-кухар садочка №153, що на Науковій, Марія Петрівна запевняє, що їжу готують для всіх однакову.

«От першу страву я готувала в цій каструлі. На всі групи так як зараз. Тут я готувала в гарнірній каструлі по-домашньому картоплю. В кожну групу по порціях. Де більше дітей, мають більшу порцію, менші – меншу», ‒ розповідає шеф-кухарка садочка Марія Пухальська.

А от завідувачка садочка сама не своя. Такого масового захворювання у них не було ніколи.

«Це тільки в одній групі. Група раннього віку, куди ходять дітки маленькі, які нещодавно тільки пройшли адаптаційний період. На сьогоднішній момент немає аналізів. Я ні про що не можу стверджувально говорити. Хочу припускати, що це є вірусна інфекція», ‒ пояснила вранці завідувачка садочка №153 Юлія Кукуріка.

Голова ж батьківського комітету групи «Усмішка» не змогла зустрітись з журналістами, бо і сама захворіла разом з сином. Телефоном розповіла, що в багатьох сім'ях схожа історія. Тож і вона, й інші батьки мають сумніви, що це було саме харчове отруєння.

«Швидше всього якась дитина прийшла вже хвора в садок. Оскільки симптомів не було, від неї заразились інші. Діти далі продовжували ходити. Відповідно пішло масове зараження. І от ми маємо таку картину. Якби це було отруєння, то ми б не захворіли і не заразились від малого», ‒ розповіла голова батьківського комітету Ірина Ладик.

У міському управлінні освіти, посилаючись на дані обласного лабораторного центру, таки спростували інформацію про отруєння дітей у ясельній групі садочку номер 153. Це є ентеровірусна інфекція, яка не має жодного стосунку до харчування.

«На даний час маємо інформацію Львівського обласного лабораторного центру. Відповідно до отриманої інформації, це є ентеровірусна інфекція, яка не має жодного стосунку до харчування. Тобто в жодному разі це не є харчове отруєння», — повідомила керівниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук