Мешканців Львівщини перевозять несправним транспортом. Від початку року Державтоінспекція виявила дві тисячі таких випадків. При чому, серед несправностей були й такі, які впливають на безпеку руху. ДАІшники направили десять подань на позбавлення перевізників ліцензій.
Власники маршруток заявляють, що не можуть оновлювати автопарк, оскільки працюють за тимчасовими угодами. І, відповідно, інвестувати кошти у транспорт - це дуже великий ризик.
"Вже чотири роки у Львові не проводяться тендери на маршрутні перевезення. В такій ситуації жодна фінансова структура, жоден банк не хоче давати кредити, за які ми могли б оновлювати рухомий склад. Отож саме влада поставила перевізників у таке становище", - наголошує голова Асоціації "Львівський пасажирський транспорт" Роман Лобода.
В мерії пояснюють: спочатку треба затвердити нову транспортну мережу міста, а тоді вже розприділяти між підприємцями маршрути. Схему уже розробляють.
"В нас через проспект Свободи їздить 356 маршруток. Уявіть обі, яке це навантаження на центральну частину міста. Зараз нема сенсу проводити тендери, якщо ми не маємо перед собою реальної картини як потреб пасажирів, так і пропускних можливостей наших вулиць", - пояснює заступник директора департаменту житлового господарства міста Володимир Будзан.
Після розробки нової транспортної схеми в місті також планують запровадити єдиний квиток на проїзд у громадському транспорті.