Під час перестрілки російських військових у Криму постраждав етнічний турок, - Меджліс
У лікарню до постраждалого внаслідок стрілянини на півночі Криму Хафіза Махамедова нікого не пускають, а його рідні бояться говорити публічно
У стрілянині в Криму постраждав етнічний турок. Про це розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль, передає «112 Україна».
За його словами ця ситуація під повним контролем російських силовиків.
«Все, що нам вдається дізнатися, то це тільки від місцевих активістів. Вчора дуже багато українських ЗМІ написали про стрілянину, про звичайних громадян, назвали ім'я Хафіза Махамадова, але ми сьогодні намагалися зв'язатися з ним, з його рідними. Нам вдалося з'ясувати, що це реальна людина, він дійсно постраждав від стрілянини, перебуває в лікарні. До нього не пускають нікого. В якому він стані, ми не знаємо», - сказав і додав, що з деякими його родичами вдалося зв'язатися, однак вони бояться говорити публічно.
«Зараз наші активісти з'ясовують певні обставини. За загальною картиною, в селі Суворове під КПП «Армянськ» 6 серпня вночі проходило весілля. Цей чоловік не кримський татарин. Він турок-месхетинець. Проходило весілля, на яке прийшли російські військові. І стався конфлікт між російськими військовими та представниками інших національностей. Внаслідок перестрілки постраждали цивільні люди», - зазначив Джеляль.
Нагадаємо, російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.
Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.
Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.
Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить в окупованому Криму.
Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів».
У четвер, 11 серпня, президент України Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він, зокрема, зобов’язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.