Під час війни братніх народів не існує, – Порошенко

Президент України Петро Порошенко у четвер, 20 серпня, зустрівся з відомими громадськими діячами, які брали участь у створенні, утвердженні та розвитку незалежної української держави, в написанні і прийнятті Конституції України, затвердженні демократичних принципів в Україні.

Під час зустрічі відбулася «відверта розмова» про актуальні питання розвитку держави, зокрема, про зміни до Конституції України в частині децентралізації влади, повідомляє прес-служба глави держави.

Звертаючись до присутніх, Порошенко наголосив на важливості «чесної і відкритої розмови про децентралізацію як одну з найважливіших реформ, яку Україна чекає вже багато років», і звернувся до присутніх із закликом стати провідниками реформаторських ідей децентралізації, бути активними у захисті єдності країни та її подальшого демократичного розвитку.

Також президент наголосив на важливості підтримки з боку авторитетів країни в процесі прийняття Верховною Радою змін до Конституції щодо децентралізації. «Ми – одна команда, ми однаково розуміємо інтереси України і координуємо рух країни. Я хочу, щоб ви говорили. Потрібно, щоб народ України чув ваш голос, бо ви сьогодні є авторитетами для українського народу, і ми повинні говорити одним голосом», – підкреслив Порошенко.

«Створення місцевого самоврядування – це один з елементів побудови західної цивілізації. Наявність сильного місцевого самоврядування, – згадаймо про магдебурзьке право, – було і буде однією з наших цивілізаційних відмінностей, які відрізняють нас від Росії і наближають до Європи», – заявив глава держави.

Президент наголосив, що зміни до Конституції передбачають дієві запобіжники, які гарантують територіальну цілісність України та її унітарність, а децентралізація не стосується таких питань, як оборона, зовнішня політика, безпека, забезпечення прав і свобод громадян.

Надзвичайний і повноважний посол України, колишній посол України в США Юрій Щербак наголосив на необхідності покращення комунікації влади з суспільством. «Ми – ваші спільники, але є речі, які люди не розуміють і які треба дуже добре пояснити людям», – зазначив він. Так, Щербак наголосив необхідність розвінчання «міфологем Путіна» про те, що українці та росіяни – єдиний народ, а також про те, що Україна нібито перебуває під зовнішнім управлінням. Порошенко відповів: «Ви потрапили в «десятку». Немає у нас ніяких братніх народів під час війни. Існує єдиний український народ, який прагне в Європу, і російський народ, який перебуває у глибокій кризі».

У той же час перший президент України Леонід Кравчук зазначив, що зміни до Конституції жодним чином не повинні нести загрозу для країни. Він закликав частіше зустрічатися, слухати один одного і слухати не тільки політиків, але і людей.

«Люди повинні зрозуміти, що ми — разом з ними», — зазначив Кравчук.

Під час дискусії колишній предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомир (Гузар) закликав усіх «позбутися «радянського» в мисленні, чітко усвідомити, де знаходиться Україна і зробити все можливе, щоб Конституція діяла якомога довший час», що, на його думку, сприятиме стабільності в суспільстві.

Серед присутніх були такі відомі громадські, політичні та релігійні діячі, як перший президент України Леонід Кравчук, єпископ УГКЦ, кардинал Римо-католицької церкви Любомир (Гузар), надзвичайний і повноважний посол України Юрій Щербак, народний депутат багатьох скликань Іван Заєць, український вчений-філософ, виконавчий директор фонду «Відродження» Євген Бистрицький, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко, академік Національної академії наук України, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, голова Конституційного суду України (1996-1999 рр.), член Конституційної комісії Іван Тимченко, суддя Конституційного суду України (1996-2003 рр.), член Конституційної комісії Микола Козюбра, віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2002-2007 рр.) Володимир Панченко.

У зустрічі також взяв участь голова Верховної Ради і Конституційної комісії Володимир Гройсман.

Нагадаємо, під час візиту в анексований Росією Крим президент цієї країни Володимир Путін заявив, що Україна зараз перебуває під зовнішнім управлінням, а українці і росіяни є одним народом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук