Псевдопрофесора затримали і залишили за гратами. У понеділок його привезли з Києва і заарештували у четвер.
Щоправда у суді Слюсарчук заявив, що він смертельно хворий. Мовляв, у нього є злоякісна пухлина мозку. І взагалі сказав, що він громадянин Азербайджану, а не України як це записано у його ж паспорті. Попри це, суддя усе ж залишив його під вартою. Проте у чоловіка, який видавав себе за нейрохірурга і ймовірно призводив людей до каліцтва та смерті є потужні таємні покровителі.
Ще 5 фальшиводипломників виявили цього тижня серед міських посадовців. Це два чиновники із Залізничної райадміністрації та троє працівників управління соціального захисту. 22 роки з липовим дипломом. Саме стільки часу вдалось протриматись на державній роботі одній із чиновниць міської ради. Жінка працювала в районному відділі соціального захисту. Зараз ще тривають перевірки дипломів. Під питанням досі залишаються документи 120 посадовців. Ще місяць тому міська рада скерувала запити у ВИШі, які закінчували їхні працівники, а відповідей немає. У Ратуші називають це підозрілим і припускають - навчальні заклади зволікають саме тому, що не можуть дати підтвердження документів. Нагадаємо, вже семи посадовцям різних рангів навчальні заклади не підтвердили документів про вищу освіту. Шістьох звільнили і лише одна - уже згадана чиновниця-довгожил держслужби - вирішила не чекати викриття і одразу написала заяву, почувши, що міська рада перевіряє документи своїх співробітників. Водночас, співпрацювати з мерією погодилися не усі навчальні заклади.
Безстроковий протест. Обурення і сльози три дні поспіль. Вони приходили, аби отримане обіцяне державою і те, що їм належиться. Майже сто чорнобильців вимагали соціальних виплат в обласному пенсійному фонді. З першого листопада їм перестали виплачувати чорнобильські пенсії, замість них - мінімальні. У пенсійному фонді категорично відповіли - будуть гроші, тоді й виплатять. Нагадаємо, цього тижня розпочали голодування чорнобильці у Донецьку, акції протесту тривали у Харкові та Києві.
Їм також не виплачують грошей - працівники ЛАЗу не можуть отримати своїх зарплат. Нам на електронну скриньку вони надіслали попередження про страйк, а у коментарях Підсумкам просили оператора закрити обличчя і змінити їхні голоси. ЛАЗівці побоюються, що їх просто викинуть за межі заводу, так і не виплативши заробленого. Підсумки вирішили дослідити, що ж діється на ЛАЗі, тим паче, що підприємство так облюбували ддя своїх візитів урядовці та президент. А ЛАЗ обрали як завод, який постачає транспорт для ЄВРО. Отож кошти на підприємстві мали б бути.
А от мешканці Радехова пікетували та й домоглися хоча б якоїсь реакції на свої клопоти з дорогою. Голову Радехівського райавтодору звільнять. Нагадаємо, мешканці селища Хмільно, Радехівського району заблокували сьогодні рух на трасі Броди–Червоноград. Люди по колу переходили дорогу на пішохідному переході. Відтак, створили кілометрові черги із вантажних автомобілів. Як селяни домагалися ремонту доріг бачили наші кореспонденти.
Безпорадні усі - та й оперний театр схоже стерпить усе. Тільки наші журналісти чи не щомісяця фіксують, яку парківку облаштували біля театру, що є візитівкою міста. Цього тижня, два дні поспіль, коли відбувались прем’єра фільму та концерт Джамали, ми спостерігали, як Мерседеси, Хонди, Міні Купери та Тойоти стояли просто під дверима театру. Наступного дня нічого не змінилося - дві маршрутки припаркувалися під львівською оперою. Журналісти схоже ретельніше ставляться до своїх обов’язків, ми не втомлюємося фіксувати такого недбале ставлення до своїх пам’яток. Тим паче, що парківку з під-оперного легко забрати
Благодійність чи афера? У вівторок міський голова наклав вето на решіння депутів, які проголосували - подарувати ласий шматок землі невідомому благодійному фонду. 25 соток у районі Стрийського парку, які збиралися продати з аукціону, міські обранці безкоштовно віддали під спорудження медичного центру. Будуватиме його благодійний фонд "Нова Галичина". В мерії ж заявляють, законодавство забороняє дарувати землю благодійним організаціям. Тим паче, що у відомих громадських організаціях кажуть: про фонд "Нова Галичина" ніколи не чули.
Личаківську відкрили. Там проклали безшумну колію, облаштували тротуари і оновили асфальт. Усі роботи ретельно контролювали французи - кажуть якість гарантують на кілька десятків років.
Один необережно кинутий недопалок або сірник і гектари поля палають. На Бродівщині горять торфи. І хоча вогнеборці до кінця тижня рапортували, що усі небезпечні ділянки загасили, щодня аби подолати стихію доводилось спалювати понад 500 літрів пального. Тому усі з нетерпінням чекали на дощ або сніг.
Відомі художники, співаки та музиканти борються за життя дітей. З важкохворими пацієнтами вони малюють, співають і грають на музичних інструментах. Так піднімають дітям настрій, а це в свою чергу допомагає їм боротись з хворобою. І все це відбувається в рамках марафону "Подаруй дитині надію". Його розпочали аби зібрати грошей і купити для Чорнобильської лікарні новий рентгенапарат. Бо той, що є зараз, відслужив все, що міг 35 років.
Випробування боєм. Євростадіон Львів Арена прийняв перший у своїй історії футбольний матч. Гру між національними збірними України та Австрії місто чекало з нетерпінням. З одного боку усім, хто не потрапив на церемонію відкриття споруди, а таких було багато, кортіло побачити результат трирічного будівництва. З іншого львів’яни зголодніли за матчами першої команди країни, адже востаннє жовто-сині грали тут півтора роки тому. Усі перипетії довкола історичного протистояння далі в сюжеті.
Зрозуміти Україну такою як вона є. Львів та Луганськ - найзахідніше та найсхідніше міста України. Відстань між обласними центрами 1300 кілометрів. Щоб подолати цю відстань потягом, в дорозі доведеться провести більше доби. Журналісти Підсумків подолали цей маршрут, щоб дізнатись чи й справді такий страшний схід, як його нам малюють. Які стереотипи про Луганськ вдалось розвіяти, а які ні дивіться далі у сюжеті.
Вони мають свій парламент, свої закони і правила. А ще, кажуть, від сесії до сесії - живуть весело. У четвер студенти святкували своє свято. Цьогоріч уже в сімдесяте. Вперше День студента почали святкувати у 1941 році в Лондоні. Та львівські спудеї, як завжди були оригінальними - розіграли найбільшу шахову партію, а кам’яних левів вбрали у мантії. Журналісти Підсумків у цей день були поруч із львівськими спудеями.
Щоб розповісти вам найцікавіше ми плануємося двічі на день. На зйомки виїжджаємо з сьомої ранку. І щоб ввечері ви побачили все те, за чим ми спостерігали протягом дня потрібно зробити чимало. Телебачення це не лише камера і мікрофон. Цього тижня ми також святкували своє професійне свято. РАз на рік у Підсумках ми привідкриваємо залаштунки нашої телевізійної кухні. Адже поза кадром залишається чимало цікавого.
Ще один радіальний маршрут у понеділок з’явиться у Львові. Великі автобуси відтепер з’єднуватимуть ще й Винники та центр Львова.
Наступного тижня запрацює інформаційний візовий центр Польського консуляту. За певну плату тут допоможуть відкрити польську візу
Наступного тижня стартує фестиваль Драбина. Свою майстерність покажуть аматорські театри.
Жертв голодомору вшанують у Львові. На п’ятницю в оперному театрі запланували концерт –реквієм.