Перша служба за 65 років. Цього вівторка освятили храм святих Петра і Павла. Церква більше, ніж півсотні років була зачиненою, адже слугувала книгозбірнею.
Хоча книжки і врятували храм від тотального нищення, якого зазнали інші церкви, де були склади з міндобривами. Книжкові фонди вивозили декілька місяців, до кінця року їх у храмі уже не буде взагалі. Тепер найбільший храм міста, у якому може вміститися 5 тисяч людей відкритий для вірян щодня.
Бог милував цього року, - кажуть комунальники, - і піскосуміші заощадили, і ще не втомились, і газу заощадили, бо тепло було. Проте схоже зима таки прийшла. Вже кілька ночей поспіль водії, що не замінили гуми, буксували заледенілими вулицями. І підприємства, що прибирають місто взимку - перейшли на зимовий графік і працюють у стані підвищеної готовності.
Кава, готель і навіть манікюр за півціни. Такі послуги пропонуватимуть туристам ті заклади, що беруть участь в щорічній акції "Вихідні у Львові за півціни". Вже зараз зголосилося сорок підприємців. Хто, що пропонуватиме і чи це вигідно для бізнесу - з’ясовували Підсумки
Welcome to Lviv. Влітку наше місто як господар єврочемпіонату прийме десятки тисяч туристів з різних куточків Європи. Та найбільше гостей варто очікувати з трьох країн. Команди Данії, Німеччини та Португалії проведуть тут матчі групового етапу. Чого чекати від тамтешніх вболівальників ми спробували дізнатись поспілкувавшись з їхніми земляками, які вже живуть у Львові
ДАІ знову виходить на лови. Вже цього тижня, з четверга приладами вимірювання швидкості автомобіля співробітники ДАІ ловитимуть порушників не лише на стаціонарних постах, але й під час руху патрульного автомобіля. Проте юристи кажуть, візири так як їх використовуватимуть ДАІшники - незаконні, такі фіксації швидкості суперечать закону. Візир можна використовувати лише в фіксованому положенні і в автоматичному режимі, який виключає будь-які зовнішні маніпуляції. Тому усі дії ДАІ можна оскаржити
На вулиці Крушельницької буде окрема смуга для громадського транспорту. Зараз однією з найбільш завантажених вулиць міста машини рухаються однією смугою. Іншу - займають припарковані автомобілі. У загальному потоці застряє громадський транспорт. З наступного тижня паркінг звідси заберуть, а вивільнене місце - призначать виключно для руху тролейбусів та автобусів. До десятого грудня мають встановити чотири дорожні вказівники і нанести розмітку на дорозі. Реформу руху на вулиці Крушельницької у міські раді називають першою ластівкою. Аби позбуватися корків, кажуть по дві смуги руху організовуватимуть і на інших львівських вулицях.
Вісім мільйонів на велосипеди. У Ратуші затвердили план велосипедної інфраструктури в історичній частині Львова. Вісім мільйонів гривень на її втілення сподіваються отримати від гранту європейського союзу.
Якщо у конкурсі переможуть, то закінчити велоінфраструктуру зможуть до весни дві тисячі тринадятого. Велокільце вже почали створювати. Доріжку для роверистів укладють на Проспекті Свободи, де зараз триває реконструкція. Далі кільце мало б пролягати площами Міцкевича і Галицькою. Вулицями Братів Рогатинців та Підвальною. Звідти на Винниченка та Кривоноса. З Високого Замку спускатиметься на площу Старий Ринок і Різні. А з вулиці Староміської доріжка буде замикатись у кільце з проспектом Свободи . Загальна довжина веломаршруту - майже чотири кілометри. Велоактивісти вважають, що інфраструктура допоможе не тільки полегшити рух транспорту в історичній частині міста, а й привабити туристів, до вулиць, які увійдуть до маршруту, але зараз не надто популярні .
З міліції - у лікарню. Потрапив 32-річний львів’янин, якого затримали працівники Шевченківського райвідділу. А через чотири дні його з побоями забрали швидка. За словами самого потерпілого, його змушували зізнатись у злочині, якого він не вчиняв. Коли медики приводили до тями чоловіка, до нас в редакцію зателефонували родичі ще одного затриманого - тепер уже Миколаївським райвідділом і також повідомили про побиття міліціонерами. Міліція заперечує факти побиття затриманих. Зауважимо, потерпілих підозрюють у вчиненні злочинів - перший обкрадав підвали і був затриманий, іншому інкримінують вбивство. Зараз розслідують ці резонансні справи, нас збентежило і зацікавило інше - а чи можна розслідувати справи і не бити підозрюваних, чи можна свідчення затриманих отримувати, а не вибивати?
Колишній злочинець, що грає на акордеоні. Або ж в’язень, який став студентом, будучи в колонії для неповнолітніх. Це не герої фільмів - це реальні хлопці, яких наші журналісти зустріли у Самбірській колонії для неповнолітніх. Там вони сидять за різні злочини - хтось вкрав курку, а інший вбив людину. Їх називають безнадійними і списують з рахунків суспільства. Вони ж самі мають надію. Насамперед на те, що після колонії їм вдасться змінити своє життя.
Італійці тішаться, українці - пишаються. Підсумкам ще кілька тижнів італійці повідомляли як чекають українських ялинок на Різдво. Пишні дерева подолали 2 тисячі кілометрів. Нагадаємо, аби потрапити до папської столиці вони пройшли ретельний кастинг, потім лісники мудрували, як викопати їх, а не рубати та неушкодженими доправити до Ватикану. Журналісти Підсумків і надалі відстежують цю тему, і наш кореспондент дізнавався, як українські лісові дари зустрічали в Італії.
Чи потрібен жид українському вертепові? Український католицький університет закликав молодь відмовитись від цього персонажа у різдвяних дійствах. Мовляв це усталений стереотип і намагання шукати причину своїх нещасть усюди, окрім себе самих. Та й піднесення, яке несе із собою Різдво не повинно мати нічого спільного із висміюванням інших народів.
Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш. Вже впродовж тижня у львівських кнайпах підвішують каву. Давня італійська традиція ділитися кавою з незнайомцем зародилася у місті Неаполь. Коли клієнт платив за дві філіжанки, одну випивав, а іншу бармен записував на дошку. Аби згодом її безкоштовно могла випити бідна людина. Традиція "підвішеної кави" облетіла різні країни Європи. А після Росії акцію один за одним підтримують українські міста. Як підвішують каву в Харкові, Ужгороді та Львові, цікавилися "Підсумки".
Таким був тиждень. Дивіться Підсумки, аби нічого не пропустити. Теплих Вам та затишних вихідних.