Після перевороту президент Єгипту призначив новий уряд
Президент Єгипту Хосні Мубарак офіційно оголосив про призначення нового уряду і затвердив його склад. Зокрема призначено нового міністра внутрішніх справ Махмуда Вагді. Колишній генерал поліції замінить на цій посаді Хабіба ель-Адлі, який не користувався популярністю у протестувальників через надмірну жорстокість правоохоронних органів.
Про це повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.
Посаду міністра культури зайняв відомий літератор Габер Асфур, який очолює каїрський Національний центр перекладів. На цій посаді він змінив Фаруха Хосні, який пропрацював в уряді довше за інших міністрів.
Крім того, Х.Мубарак ввів нову посаду - міністра пам'яток старовини, ним став відомий в Єгипті археолог і історик Захі Хавасс, що є також генеральним секретарем єгипетської Вищої ради із старовини.
Міністр оборони Хуссейн Тантаві і міністр закордонних справ Ахмед Абул Гейт зберегли свої посади.
Новий склад уряду в основному представлений давніми прихильниками режиму Х. Мубарака, проте в той же час з Кабінету Міністрів були виключені деякі бізнесмени, що займали в уряді пости керівників міністерств економічного блоку протягом кількох десятків років і викликали невдоволення населення.
Нагадаємо, сьогодні, 31 січня у ЗМІ з’явилась інформація, що веб-сайт Wikileaks опублікував депешу, у якій йдеться про те, що опозиційні партії Єгипту заздалегідь готувалися до зміщення режиму Президента країни Хосні Мубарака, - повідомляє Інтерфакс-Україна.
У документі повідомляється, що активіст опозиційного руху "6 квітня", ім’я якого не називається, в 2008 році брав участь у з’їзді "Альянсу молодіжних рухів" в США, де зустрічався з учасниками інших рухів, а також з представниками адміністрації США і розповів їм про плани демократичних змін в Єгипті. Учасник руху "6 квітня" стверджував, що "уряд Єгипту ніколи не зробить значних реформ, тому єгиптянам потрібно замінити діючий режим парламентською демократією".
Він повідомив, що нібито деякі опозиційні партії та рухи прийняли неписаний план переходу до демократії до 2011 року за підтримки армії і поліції, йдеться у депеші. Відзначається, що в американських дипломатів немає інформації про угоду опозиції з приводу цього плану, названого в депеші "нереалістичним".
Крім того, активіст звинуватив США в підтримці режиму Хосні Мубарака і його "злочинів". У депеші наголошується, що "інші опозиційні партії та неурядові організації намагаються домогтися реальних, стабільних змін, виходячи з політичного контексту, хоча і песимістично оцінюють свої шанси на успіх".
За останніми повідомленнями, наразі проводиться масова евакуація іноземців з Єгипту, в основному на чартерних авіарейсах. Літаки в Каїр надіслали США, Китай, Японія, Австралія, Туреччина. Нова Зеландія збирається відіслати до Каїру військово-транспортний літак. Про евакуацію своїх співробітників повідомили в російських компаніях Лукойл і Новатек, повідомляє Кореспондент.
Як повідомляла Економічна правда, економіка Єгипту несе колосальні збитки від масових заворушень, тільки за перші дні заворушень економічні втрати перевищили 11,8 мільярда долара.
Раніше Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Єгипту. МЗС рекомендує утриматися від поїздок до Каїру, Олександрії і в Суец, а також на курорти Єгипту до стабілізації ситуації в цій країні. За даними зовнішньополітичного відомства, зараз у Єгипті перебувають шість з половиною тисяч українських туристів.
Нагадаємо, в Єгипті 25 січня почалися маніфестації з вимогами проведення економічних і політичних реформ, а також відставки 82-річного президента Хосні Мубарака, який править 30 років. У п'ятницю масові акції протесту продовжилися в Каїрі та інших єгипетських містах. По всій країні діє комендантська година. Однак в Каїрі та інших великих містах Єгипту незважаючи на комендантську годину в понеділок, 31 січня, вранці продовжилися антиурядові демонстрації з вимогою відставки президента країни Хосні Мубарака.
За шість днів демонстрацій і заворушень у Єгипті, за даними ЗМІ, загинули близько у 150 осіб.