Пластуни та скаути передали у львівську ратушу Вифлеємський вогонь миру
Вогонь привезли із Кракова, а туди він потрапив із Відня
Напередодні Дня Святого Миколая та відкриття головної ялинки міста представники організацій «Пласт» та «Скаутство Європи в Україні» у ратуші передали міському голові Львова Вифлеємський вогонь миру.
Скаути принесли вогонь у кабінет Андрія Садового, де його також отримали всі заступники. Також Вифлеємський вогонь передадуть по усіх міських установах.
Відтепер вогонь горітиме у каплиці Ратуші. Тож усі охочі зможуть запалити лампадку або свічку та принести вогонь у свою домівку.
«Від цієї хвилини кожен львів’янин може зайти в Рашуту — в нас на 1 поверсі є капличка, і в ній взяти вогонь, і тим вогнем давати мир, злагоду і любов для всіх своїх рідних, друзів і колег. Мені дуже приємно, що сьогодні пластуни і скаути разом прийшли і ми сьогодні маємо єдиний вогонь миру, радості і любові. Я вам щиро дякую за це», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Перед Львовом вогонь із Вифлеєма завітав до Австрії та Польщі. До Львова його привезли пластуни та скаути різних організацій.
«Цей вогонь символізує мир, добробут і злагоду. Сподіваємося, що скоро війна закінчиться, а ми будемо жити в мирі», — зазначила Віра Стечинська, представниця скаутської організації.
До слова, офіційна передача вогню громаді відбудеться 18 грудня на площі перед Оперним театром під час урочистого відкриття головної ялинки міста.
Вифлеємський вогонь миру – міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає в поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Уперше Вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно ж відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вони отримують Вифлеємський вогонь миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.