Політики знову закликають львів’ян скинутися на добудову пам’ятника Бандері
Народний депутат України від «БЮТ-Батьківщина» Олекса Гудима, виступаючи на віче до Дня Соборності у Львові 22 січня, закликав усіх мешканців Львівщини скинутися по одній гривні для добудови львівського пам’ятника Степанові Бандері.
«Нам стало соромно минулого тижня, коли один із депутатів-яничар сказав: «Що, ви з бюджету області виділяєте гроші на будівництво пам’ятника Степанові Бандері? Ви що, не змогли його закінчити за часів Ющенка і Тимошенко, і тепер хочете його добудовувати за наших часів?», - розповів Гудима, наголошуючи, що львів’яни хочуть і мусять це зробити.
«Для того треба, щоб кожен свідомий львів’янин – а нас є 2,5 мільйони – вніс одну гривню», - сказав народний депутат.
Водночас Олекса Гудима висловив подив, що львівські друковані видання проігнорували заклик 10 народних депутатів щодо збору коштів на добудову пам’ятника Бандері, що пролунав 18 січня на прес-конференції у Львові.
«Мені дали зрозуміти, що безкоштовно пишуть тільки про владу, а якщо про Степана Бандеру – треба платити. До чого ми дожили?!», - сказав він.
Нагадаємо, що 18 січня у Львові відбулася прес-конференція за участі низки опозиційних народних депутатів, на якій народні обранці повідомили, що розпочинають збір коштів на добудову пам’ятника Степанові Бандері у Львові через Благодійний фонд Степана Бандери.
Нагадуємо, в бюджеті Львівської області на 2011 рік передбачено на завершення будівництва пам'ятника Степанові Бандері у Львові 600 тис. грн.
Раніше на добудову пам’ятника лідеру ОУН Степану Бандері у Львові із обласного бюджету було виділено 3 млн грн, в 2009 – 2 млн грн.
Сам пам'ятник встановлений ще у 2007 році на пл. Кропивницького. За ним - 30-метрова арка на чотирьох колонах. А вже 1 січня 2009 року, до 100-річчя з Дня народження провідника ОУН, обіцяли завершити весь комплекс Стели української державності. Ансамбль на площі Кропивницького має виглядати так: попереду чотириметрова бронзова скульптура Степана Бандери, за нею – тризуб з рельєфами і тріумфальна арка на чотирьох опорах, кожна з яких символізуватиме певний час українській державності. Перша опора – Княжа пора, друга – час козацтва, третя – період Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки, четверта – сучасний час незалежності України.