Поліція проводить обшуки у головному офісі «ПриватБанку»
Точні причини обшуків поки що невідомі, але, ймовірно, мова йде про перевищення службових обов'язків посадовцями банку
До теми
У середу, 11 вересня, поліція прийшла з обшуками до головного офісу «ПриватБанку» у Дніпрі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретарка «ПриватБанку» Інна Музичук.
Вона розповіла, що до будівлі прийшли «невідомі люди зі зброєю» і за підтримки спецназу поліції проводять там обшуки.
Цікаво, що за її словами, причиною обшуків є рішення Жовтневого районного суду Дніпра, у якому йдеться про перевищення службових обов'язків посадовцями банку під час підписання угод з міжнародними та українськими компаніями, в тому числі юридичними.
Водночас, у коментарі «Громадському», представники поліції заявили, що обшуки проводять за статтею 264 Кримінального кодексу (Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів).
Офіційно представники правоохоронних органів ситуацію поки що не коментували.
Варто також уточнити, що нещодавно детективи НАБУ отримали доступ до величезної кількості документів і матеріалів «ПриватБанку» про залучення та роботу радників банку у справах, пов'язаних з його колишніми акціонерами, згідно з ухвалу Солом'янського районного суду Києва.
Тепер «ПриватБанк» побоюється виникненню загрози розголошення детективами НАБУ конфіденційних даних на користь екс-власників банку, через які фінустанова може програти в зарубіжних судах багатомільярдні позови проти них.
Нагадаємо, що 18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність.
Держава отримала 100% в його капіталі, «ПриватБанк» був докапіталізований спершу на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY.
Після цього розпочалася судова тяганина між НБУ та колишніми акціонареми банку — Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, які захотіли повернути банк у свою власність. За три дні до голосування в другому турі президентських перегонів, було прийнято відразу три рішення на користь екс-власника «ПриватБанку»: 18 квітня Окружний адмінсуд Києва — визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку»; 19 квітня — цей же суд скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов’язаних з банком фізичних і юридичних осіб; 20 квітня 2019 року Печерський районний суд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського по кредитах рефінансування «ПриватБанку» на суму в 9,2 млрд грн.