Поліція зловила в Києві хакерів, які намагались заразити банкомат комп'ютерним вірусом
У Києві кіберполіція затримала «банкоматних хакерів», які заражали банкомати вірусом. Про це повідомили в прес-службі ГУ Національної поліції в Києві.
Як зазначається, в ніч на 8 грудня були затримані кілька членів злочинного угруповання, які спеціалізувалися на пограбуванні банкоматів через таємне проникнення в сервісні частини банківських пристроїв і зараження шкідливим програмним кодом їх операційної системи.
«Це дозволяло несанкціоновано отримати гроші, які зберігалися в банкоматах», – йдеться в повідомленні.
Поліцейські затримали кіберзлодіїв безпосередньо на місці злочину – біля одного зі столичних банкоматів на вул. Порика. При огляді місця події біля банкомату виявили і вилучили металеві ножиці, викрутку і металевий дріт з флеш-накопичувачем на якому був записаний шкідливий програмниий код.
Поліція провела чотири обшуки за місцями проживання фігурантів та в автомобілі одного з них, при яких було виявлено та вилучено близько 15 банківських карт, емітованих українськими банками, комп'ютерну техніку, носії інформації, копії паспортів на ім'я різних осіб, грошові кошти та чорнові записи зловмисників. Також вилучено пістолет калібру 6,35 мм та 40 набоїв до нього.
Фото: МВС
У Департаменті кіберполіції відзначають, що раніше випадки зараження банкоматів вірусами в Україні зустрічалися рідко. Викрадення коштів з зараженого вірусом банкомату відбувається після інфікування вірусом за допомогою спеціального завантажувального флеш-накопичувача. Це призводить до несанкціонованої видачі грошей зловмисникам. Крім цього, вірус дозволяє збирати всю інформацію про платіжні картки, які побували в банкоматі, їх номери та PIN-коди. Виявити заражені банкомати набагато складніше, ніж такі де зловмисники прикріпляю пристрій зчитування - скімер, адже інфікований банкомат зовні залишається неушкодженим.
Всі затримані в Києві зловмисники є громадянами України. В даний час двоє з трьох осіб затримали в порядку ст. 208 КПК України. Їм інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.