Польща не підтримала розвитку трубопроводу "Одеса-Броди"
Всі учасники проекту створення Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) на базі українського трубопроводу "Одеса-Броди", крім Польщі, підтримали підписання міжнародного договору для його розвитку. Про це повідомив генеральний директор створеної для розвитку цього проекту компанії "Сарматія" Сергій Скрипка.
Він зазначив, що Польща, як і раніше, вважає, що для реалізації проекту можна обійтися без підписання міжнародної угоди між країнами-учасницями.
"Представники Польщі повідомили, що передадуть інформацію про готовність всіх учасників проекту перейти до підготовки міжнародної угоди в польський уряд", – сказав Скрипка.
Співрозмовник агентства зазначив, що, незважаючи на таку позицію, вважає можливим підготовку до кінця вересня заявки на дофінансування проекту Європейським Союзом.
Він також сказав, що збори акціонерів "Сарматії", на яких може бути прийнято рішення про фінансування діяльності компанії і самого проекту, відбудуться, швидше за все, в жовтні поточного року.
За його словами, більш пізній строк не завадить подачі заявки на отримання дофінансування від Євросоюзу.
У той же час, він наголосив, що ЄС може виділити зарезервовані для проекту кошти тільки в разі, якщо буде документально підтверджена наявність всього фінансування проекту.
"У нас ще є час, тому що заявка в Єврокомісію буде перевірятися ще в Польщі", – сказав Скрипка.
Нагадаємо, ідея проекту будівництва євроазіатського нафтотранспортного коридору Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би поставляти каспійську нафту в країни Західної і Центральної Європи.
Нафтопровід «Одеса-Броди» завдовжки 674 км і потужністю 9 млн тонн на рік, який з’єднав морський нафтовий термінал (МНТ) «Південний» (Одеська обл.) і систему магістральних нафтопроводів «Дружба» в районі міста Броди (Львівська обл.), був введений в експлуатацію в 2001 році. Із самого початку він будувався для прокачування легкої каспійської нафти в Європу, проте до 2004 року простоював, а потім використовувався в реверсивному режимі (у напрямі терміналу «Південний»).
Додамо, що Польща ще 2011 року заявляла, що не планує фінансувати добудову нафтопроводу "Одеса-Броди".