Польські слідчі передали прокуратурі «надсекретну» заяву в справі про Смоленську катастрофу
Голова Служби військової контррозвідки (СВК) Польщі Петро Бончек заявив, що в прокуратуру направлено нові заяви зі справи катастрофи президентського літака під Смоленськом. Про це повідомляє «Польське радіо».
«Заява є надсекретною і стосується організації візиту до Смоленська. Вона містить також інформацію про контакти і співробітництво Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки. Завтра має відбутися допит екс-прем'єра Польщі Дональда Туска у цій справі», – сказав Бончек.
Він також зазначив, що найважливішими є питання про діяльність служб перед візитом, його безпеку, вжиті заходи, а також дії служби після 10 квітня 2010 року до осені 2015 року.
«Можна з упевненістю стверджувати, що період після 10 квітня був поворотним моментом в діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися в співробітництво, яке нагадує союз... Маємо службу (ФСБ - ред.), до якої входять колишні співробітники НКВС, КДБ і які мають підтримку всієї адміністрації Росії, а з іншого боку - Службу військової контррозвідки, яка намагається розширити співпрацю з ФСБ за всяку ціну», – зазначив керівник СВК.
Він визнав, що багато експертиз, проведених протягом попередніх років, показали, що під час організації польоту в Смоленськ мали місце порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони і Міністерства закордонних справ, а й Служби військової контррозвідки Польщі.
Як відомо, Смоленська катастрофа, в якій загинув польський президент, сталася 10 квітня 2010 року. Літак, на борту якого перебувало 96 осіб, в тому числі президент Польщі Лех Качинський, розбився під час заходу на посадку на аеродром Смоленськ-Північний в умовах сильного туману і обмеженої видимості. Всі пасажири і члени екіпажу загинули. Качинський прямував до Росії на жалобні заходи до сімдесятих роковин розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.