«Полудень у сутінках» або як львів'яни спостерігали за затемненням Сонця
Сьогодні, 20 березня, відбулося наймасштабніше за останніх 15 років затемнення Сонця. Львів'яни теж мали нагоду спостерігати за таким унікальним природним явищем.
У Львові тінь закрила світило майже на 60%. Пік затемнення припав на 11:58. Спостерігали за явищем тисячі містян у різних куточках Львова.
Наступного разу таку незвичайну картину можна буде побачити ще через 15 років.
Цьогоріч затемнення відбулося майже одночасно з весняним рівноденням, яке припадає на 21 березня. Але це випадковість, кажуть астрономи.
Однак не випадково те, що будь-яке сонячне затемнення відбувається під час молодика – коли Місяць стоїть рівно між Землею і Сонцем, а отже Сонце освітлює той його бік, котрий не видно з Землі.
Сонячні затемнення не є чимось рідкісним. Щороку на Землі відбувається в середньому два-три затемнення, більшість з яких – часткові. Затемнення називають повним, якщо на поверхні Землі є хоча б одна точка, з якої видно, як Місяць повністю затуляє Сонце. А таке справді буває рідко. Якщо стати в будь-якому місці і чекати повного затемнення Сонця, то в середньому доведеться простояти 360 років.
Одне з найвідоміших в історії повних затемнень відбулося 1 травня 1185 року. Саме про нього згадано в літописі «Слово о полку Ігоревім», у якому князь Ігор сприйняв зникнення Сонця за лихий знак. І недарма: похід на половців виявився невдалим.