Помилування Тимошенко допомогло б усім сторонам, - Шульц
«Відносини ЄС з Україною не можна узалежнювати виключно від справи Тимошенко. Тому ми всі опинилися в скрутному становищі. Звичайно, було б легше, якби питання Тимошенко було вирішене. Я думаю, що Україна зробила б собі велику послугу, якби зняла цю проблему», - про це заявив новообраний глава парламенту ЄС Мартін Шульц в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому в понеділок.
«Гадаю, що Тимошенко заслужила на цілком інше ставлення, ніж отримала. Гадаю також, що українському урядові слід зважати на те, щоби весь цей процес проти Тимошенко не виглядав політично вмотивованим. Я не виключаю, що цей процес політично вмотивований, хоча не можу цього довести. У кожному разі мені важко уявити, щоби до колишнього прем’єр-міністра країни, якому приписують і низку досягнень на благо країни, було таке ставлення як запроторення до в’язниці», - зазначив М. Шульц.
Водночас М. Шульц зазначив, що відмова Європейського Союзу на саміті у грудні 2011-го року парафувати Угоду про асоціацію з Україною була слушною: « Думаю, що ЄС правильно вчинив, здійснивши певний тиск на Україну».
«Але у мене немає доказів того, що звинувачення української системи правосуддя проти пані Тимошенко невиправдані. Так само, як у мене немає доказів того, що вони виправдані. Я відкрито визнаю, що і я перебуваю не у простій ситуації. Особисто я хотів би, щоби цю проблему було вирішено в інтересах внутрішньої стабільності країни, а також міжнародного співробітництва і Україна б припинила юридичне переслідування Тимошенко. Це можна зробити шляхом помилування з боку президента. Якщо не помиляюся, президент Віктор Янукович уже розглядав такий варіант. Це, напевно, допомогло б усім сторонам», - додав він.
У відповідь на питання, чи проголосує парламент ЄС за Угоду про асоціацію за умови, що Тимошенко й надалі перебуває у колонії, Мартін Шульц відповів: «Важко сказати… У Європарламенті - значна більшість тих, хто налаштований дуже скептично з приводу справи Тимошенко. Хоча я не хочу прогнозувати рішення окремих фракцій. Тим не менше, я бачу, що більшість депутатів на цей момент стримано ставляться до затвердження цієї угоди, доки залишається це невирішене питання. Всі ми, депутати Європарламенту, як я вже зазначив, перебуваємо у скрутному становищі. Ми не можемо однозначно висловитися з цього приводу. Легко сказати, що йдеться про політично вмотивоване правосуддя. Також легко сказати, що Тимошенко в чомусь завинила й має за це відповідати. Це екстремально тяжка ситуація. Зрештою, Європарламенту доведеться вибирати між інтересами України і ЄС, і справою Тимошенко. Говорити про те, яким буде цей вибір, передчасно. Ще й тому, що я залишаюся оптимістом і вважаю, що проблема, врешті-решт, може бути вирішена у прийнятний для всіх сторін спосіб. Якщо я зможу цьому посприяти як глава Європарламенту, я, напевно, це зроблю».