Порошенко досі не позбавив високих звань оголошених в розшук екс-силовиків

Порошенко досі не позбавив високих звань оголошених в розшук екс-силовиків

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності просить президента України Петра Порошенка позбавити військових і спеціальних генеральських звань колишніх керівників силових структур, котрі перебувають у розшуку.

«Ми просимо, щоб ті люди, які сьогодні не мають честі носити ці генеральські звання, були їх позбавлені, але в установленому законом порядку», – сказав керівник комітету Андрій Кожем'якін на його засіданні в п'ятницю, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Кожем'якін запропонував звернутися до президента та внести до пункту 9 указу президента від 2009 р. положення, що передбачає скасування військових звань військовослужбовцям, спеціальних звань міліції і прокуратури і класних чинів прокуратури.

«Пропонуємо внести до пункту 9 указу президента таке речення: особи, яким присвоєні вищі військові звання, вищі спеціальні звання і класні чини, можуть бути позбавлені цих звань у зв'язку із засудженням за скоєний злочин за рішенням суду, а також указом президента… Подання щодо позбавлення звань вноситься рішенням колегії відповідного спеціального органу влади або іншим уповноваженим органом, наприклад, уповноваженим комітетом Верховної Ради України», – пояснив А. Кожем'якін.

В інтерв'ю журналістам голова комітету також зазначив, що, згідно з Конституцією України, президент присвоює вищі військові і спеціальні звання і може позбавляти їх.

За його словами, таких вищих посадових осіб, яких можуть позбавити генеральських звань, «набереться 25-30».

Голова профільного комітету зазначив, що це не лише військовослужбовці, але і вищі чини в СБУ, міліції та прокуратурі.

Кожем'якін додав, що приводом для звернення до президента були повідомлення, які останнім часом з'являються у засобах масової інформації, зокрема російських, про те, що колишні представники правоохоронних органів України, які втекли за кордон і які сьогодні розшукуються, зокрема й Інтерполом, проводять інструктажі представників терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».

«Вони беруть участь в їх (терористів) навчанні за спеціальними програмами», – сказав він.

За словами депутата, прізвища цих втікачів колишніх високопосадовців відомі – екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, колишній командувач внутрішніми військами Станіслав Шуляк і колишній голова СБУ Олександр Якименко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук