Порошенко підписав закон про суспільне мовлення
Суспільний мовник отримуватиме фінансування, зокрема, за рахунок абонплати
До теми
Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону «Про суспільне телебачення». Закон був підписаний під час презентації громадського мовлення в Києві у вівторок, 7 квітня.
«Починаємо дуже цікавий шлях — від Першого Національного до BBC», – зазначив президент, якого цитує «Інтерфакс-Україна».
19 березня Верховна Рада прийняла закон, що уточнює механізм створення суспільного телебачення і радіомовлення. Він уточнює положення законодавства в частині визначення механізму створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), її організаційно-правові форми, джерела фінансування і умови оплати праці співробітників.
Документ передбачає, що суспільне телебачення і радіомовлення України створюється у формі публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ), 100% акцій якого належить державі.
НСТУ створюється на базі Національної телекомпанії України, а також Національної радіокомпанії України, Державної ТРК «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії «Крим», державних організацій Київської державної регіональної ТРК, Севастопольської регіональної державної ТРК, Новгород-Сіверської регіональної державної ТРК «Сіверська», Криворізької регіональної державної телерадіокомпанії” Криворіжжя “, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», які реорганізуються шляхом приєднання до Національної телекомпанії України. Створення НСТУ здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.
«НСТУ є об’єктом загальнодержавного значення. Відчуження, передача (крім короткострокової оренди), приватизація нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також акцій, що належать державі у статутному капіталі НСТУ, забороняється», – йдеться у прийнятому законі.
Закон визначає положення, які повинні бути відображені в статуті суспільної телерадіокомпанії.
Крім того, закон визначає, що наглядова рада НСТУ обирає на конкурсних засадах на 4 роки голову правління НСТУ, і за його поданням — членів правління, а також укладає з ними контракти.
Прийнятий закон передбачає, що до наглядової ради входить 8 представників, яких вибирають депутатські фракції та групи Верховної Ради поточного скликання, і 9 членів, яких обирають громадські об’єднання та асоціації.
Прийняті зміни до законодавства дозволяють фінансування НСТУ за рахунок абонентської плати.
Закон також передбачає, що НСТУ мовить не менше ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі (суспільно-політичної та культурно-освітньої), на регіональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі і не менш ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичної, культурно-освітньої, молодіжної).