Посли G7 пригрозили Україні втратою підтримки через тиск Верховної Ради на НАБУ
Верховна Рада може ухвалити закон, який дасть їй більше повноважень для звільнення директора Національного антикорупційного бюро
Ухвалення законодавства, яке порушить незалежність антикорупційних органів, загрожує траєкторії реформ в Україні і підтримці міжнародного співтовариства, заявили посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні.
В понеділок, 4 травня, посли G7 оприлюднили заяву, у якій наголосили, що США, Канада, Франція, Великобританія, Німеччина, Італія, Японія і Євросоюз продовжують підтримувати незалежні антикорупційні органи України.
«Законодавство, яке порушувало б незалежність цих інституцій, загрожує траєкторії реформ в Україні і підтримці міжнародного співтовариства», – наголосили посли.
Додамо, що у березні народні депутати від «Слуги народу» Олександр Качура й Олександр Дубінський зареєстрували законопроект, яким пропонувалося розширити перелік підстав для звільнення директора НАБУ пунктом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
28 квітня профільний парламентський комітет рекомендував депутатам ухвалити інший закон.
Однією з ключових норм останнього законопроекту є те, що за наявності чинного рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності за корупцію, повноваження директора НАБУ припиняються. А якщо рішення вже винесено по відношенню до чинного очільника відомства, то його необхідно негайно звільнити. В біографії Ситника таке рішення є, але Ситник планує його оскаржувати у Європейському суді з прав людини.
Ще до реєстрації законопроекту, 216 народних депутатів підписалися під проектом постанови про звільнення Артема Ситника з посади директора НАБУ.