Посольства у Вірменії та Азербайджані рекомендують українцям утриматися від поїздок
Дипломатичні установи закликали українців не відвідувати зони, де тривають бойові дії
Посольства України у Вірменії та Азербайджану просять українців не відвідувати ці країни та уникати зон поблизу вірмено-азербайджанського кордону та Нагірного Карабаху, де наразі тривають бойові дії. Обидва посольства розмістили відповідні повідомлення у понеділок, 28 вересня.
Посольство України в Азербайджанській Республіці закликає українців утриматись від поїздок до регіонів, що знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій, а також уникати будь-яких публічних заходів, які не санкціоновано офіційною владою Азербайджану.
«Громадянам України, які перебувають на території Азербайджанської Республіки, а також тим, хто планує здійснити візит до Азербайджану, рекомендується уважно відслідковувати безпекову ситуацію на території АР (Азербайджанська Республіка, – ред.) з метою уникнення небезпечних випадків, які загрожують життю та здоров’ю громадян, а також інформацію про авіасполучення між Україною та АР», – йдеться у повідомленні.
Посольство також опублікувало актуальну інформацію про перебіг подій воєнного стану в Азербайджані, яку можна переглянути за посиланням.
У свою чергу, посольство України у Вірменії закликало українців загалом уникати поїздок до цієї країни, а для тих, хто вже перебуває на території держави, не відвідувати ділянки, наближені до вірмено-азербайджанського кордону, зокрема Нагірний Карабах.
«Не відвідуйте Нагірний Карабах! Посольство продовжуватиме відслідковувати ситуацію з питань безпеки і надаватиме додаткову інформацію», – йдеться у повідомленні.
Дипломатична установа розмістила також правила поведінки під час воєнного стану, який введений у Вірменії, та опублікувала інформацію про те, куди звертатися в разі необіхдності. Це все можна переглянути тут.
Зазначимо, що 27 вересня «Міжнародні авіалінії України» тимчасово припинили рейси до столиці Вірменії, Єревана, через бойові дії на кордоні з Азербайджаном та воєнний стан у країні.
Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном
Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.
Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.
Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.
Карта конфлікту у Нагірному Карабаху
Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.
Наразі є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. У Вірменії, деяких регіонах Азербайджану та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан. ЄС, Україна, НАТО та Росія закликають припинити військові дії.