Поступово ми робимо Добротвірську ТЕС чистішою для довкілля, – Олег Таращук
«Ми намагаємося за кожної нагоди, зупинці енергоблока для ремонту чи реконструкції, відновлювати чи взагалі міняти газоочисні установки. Адже станції вже 60 років, вона проектувалася за значно застарілими технологіями, – розповідає директор Добротвірської ТЕС Олег Таращук. – У 2013 році під час реконструкції блоку № 8 ми замінили старий електрофільтр на сучасний, новий, замінили димососи і газоходи. Результат прекрасний: новий електрофільтр забезпечив досягнення екологічних показників по викидах вугільної золи в атмосферу на рівні до 50 мг/м³, що у 21 раз менше, ніж було до цього оновлення».
За його словами разом із новим електрофільтром на станції запроваджено систему моніторингу вихідних газів, що дає постійну інформацію щодо викидів і можливість її контролювати. У 2016 році під час ремонту блока №7 було замінено два корпуси скруберів (газоочисних установок).
Завдяки цьому викиди вугільної золи в атмосферу після згоряння вугілля в котлі блоку №7 знизились. На думку Олега Таращука проводити такі об’ємні ремонти складно, адже заборгованість ДП «Енергоринок» перед Добротвірською ТЕС щомісяця збільшується і на кінець 2016 року вже становила 372 мільйони гривень за вироблену електроенергію. Але, незважаючи на цю заборгованість, немає жодного дня заборгованості перед нашими працівниками, а середня зарплата працівників Добротвірської ТЕС є однією з найвищих в області – майже 9 тисяч гривень. В той час, як середня зарплата по Львівській області згідно даних управління статистики – менше 5 тисяч.
«Тож, поступово, крок за кроком, ми робимо Добротвірську ТЕС чистішою для довкілля. Це вкрай важливо для нашого регіону, адже надійна робота ДТЕК Добротвірської ТЕС вкрай важлива для енергетики Львівської області – вона забезпечує половину необхідної для області електроенергії. Всю вироблену електроенергiю ДТЕК Добротвiрська ТЕС постачає в об’єднану енергосистему України, а диспетчер системи ДП «Укренерго» розподіляє її споживачам. У 2016 р. ДТЕК Добротвірською ТЕС вироблено 2,3 млрд кВт/год. електроенергії, а за даними НЕК Укренерго Львівська область спожила в у 2016 році – 4,5 млрд кВт/год.», – розповів Олег Таращук.
Нагадаємо, з 2012 року, з часу приватизації, компанія ДТЕК інвестувала у відновлення обладнання Добротвірської ТЕС майже 1,4 млрд грн. А реконструкція восьмого енергоблоку, на якому встановили електрофільтр, коштувала майже 600 млн грн. Окрім того, що цей блок став безпечним для довкілля, його «життя» блоку подовжено на 15 років, підвищена ефективність спалювання вугілля, а потужність блоку збільшена на 10 Мвт. Лише за минулий рік вартість ремонтної кампанії на станції становила 150 млн гривень.
Автор Марія Дяків